Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

Příspěvekod jahlo » pát 16. říj 2009 9:34:09

Dobrý den, prosím o radu, trochu u nás narážím na čerpání FKSP a tak nechci být zase za kverulantku, V předpisu o čerpání FKSP nic blíže k níže uvedenému problému nemáme. Došla mi faktura k uhrazení, vystavena je 14.10., ovšem pobyt byl ve dnech 24.9.-27.9., tzn. faktura je vystavena pozadu. Souhlas šéfky školy i komise, je opět s datem 14.10.09. Prosím, jaké s tím máte zkušenosti, mám zato, že by vše mělo být jasné před nástupem na rekreaci. Díky za radu.
jahlo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 23. zář 2009 8:29:44

Re: Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

Příspěvekod eva.pro » pát 16. říj 2009 9:47:23

Řekal bych, že to lze, záleží jaké máte vnitřní opatření ve směrnicích - jinak cituji p.Libnarovou:"rekreační pobyt lze zaplatit i po jeho skončení, pokud poskytovatel této služby bude s následným zaplacením souhlasil.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

Příspěvekod refi » pát 16. říj 2009 9:54:20

souhlasím s evou co se týká placení, ale pokud je souhlas šéfky i komise až po datu rekreace, tak je to podle mně špatně. organizace přece musí rekreaci zaměstnanci objednat, tzn. aby byl dodržen vnitřní kontrolní systém, musí se souhlas výše zmíněných podepsat před rekreací a hlavně doložit objednávkou taky s datem před rekreací.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

Příspěvekod eva.pro » pát 16. říj 2009 10:22:16

Určitě, nedočetla jsem to pořádně, samozřejmě souhlas s rekreací musí být před uskutečněním rekreace.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

Příspěvekod jahlo » pát 16. říj 2009 15:37:00

Díky,díky.
Bližším zkoumáním jsem přišla na to,že se nejedná o "férovou" rekreaci, nýbrž "jenom a pouze" o čerpání příspěvku.... a to s požehnáním "vrchnosti" neb kantoři mají nízké mzdy. Přišla jsem na to svým oblíbeným banálním dotazem, zda náhodou v době, která je uvedena na faktuře, kantor nebyl přítomen ve vyučování... a pic kozu do vazu, učil ----- (nemám možnost nahlédnout do docházky), takže to bylo nakonec všechno naprosto špatně, tudíž očekávám nové podklady ..... pravděpodobně, kdyby se jednalo o normální rekreační pobyt, bylo by vše OK dopředu atd., jak má být, tady se do toho "falzifikátoři" krapet zamotali,...... moc hezký víkend, snad se nám i počasí umoudří ...
jahlo
 
Příspěvky: 10
Registrován: stř 23. zář 2009 8:29:44

Re: Dodatečná faktura za rekreaci FKSP

Příspěvekod jajas » pát 16. říj 2009 20:33:46

Tak něco podobného se stalo i mé kolegyni účetní. Tedy v tom smyslu, že se jednalo jen o čerpání příspěvku. Několik kantorů doneslo faktury od stejného poskytovatele služby (bylo to nějaké středisko TJ). Kolegyně však postupně zjistila, že jedna kantorka měla v době "takzvané" rekreace nemocenskou, dva byli v té době na exkurzi s žáky (sice to byl jen jeden den, ale jakoby uprostřed čerpání rekreace), no a tak se nato přišlo. Navíc se pak zjistilo, že vedoucí toho TJ střediska byl známý od jedné kantorky a když škola za vystavené faktury na rekreaci zaplatila, on jim ty peníze pak vrátil hotově. Byly to asi fiktivní faktury. Nevím sice, jak to tam nakonec dopadlo, ale je vidět, že i pedagogové mají fantazii, jen to neumí dotáhnout. Člověk aby byl také i detektiv.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků