Zásady čerpání - diskriminace

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod Dahab » stř 01. črc 2009 22:47:10

Když si tak pročítám příspěvky o diskriminaci, tak bych chtěla slyšet názor Ing. Libnarové na následující situaci. Od září k nám nastoupí na malinkatý úvazek /5 hodin týdně/ jako učitel tělesné výchovy ředitel plavecké školy z našeho města. Ten stejný ředitel vykonává práci učitele TV ještě na jedné stř. škole a také i na VŠ ve městě. Takže má celkem 4 pracovní smlouvy. Kdyby měl všude čerpat výhody FKSP, tak by mohl být v pěkném balíku. Jen u nás by mohl dostat roční příspěvek na rekreaci 3 tis. Kč. Vysoká i stř. škola určitě taky poskytují výhody pro své pracovníky a on jako ředitel PŠ si určitě pohlídá FKSP tak, aby výhody vyhovovaly hlavně jemu /soudím podle našeho ředitele/. A to podotýkám, že domů z práce jde kolem 14. hodiny a všechno stihne. Ba co víc -ještě jde odpoledne trénovat dorostence do fotbalového oddílu. Je s podivem jak dvojí metry jsou na některé pracovníky. Tady je zřizovatel hluchý a slepý. Však on je řídící pracovník a školu řídí dobře - rozdá příkazy a jde vydělávat o dům dál. A to není diskriminace? Diskriminace všech pracovníků, kteří sice nejsou vedoucí, ale musí být 8,5 hodiny na svém místě a třeba plnit příkazy takového nadřízeného.
A taky by mě zajímalo co by paní Libnarová řekla na to, že o pololetkách se z FKSP uskuteční lyžařský zájezd a správní zaměstnanci dostanou příkaz řádně uklidit školu po řemeslnících, tak aby v pondělí se mohlo učit. To není diskriminace? Otazníků je spousta a mezer ve výkladu zákona ještě víc.
Jinak, milé dámy, ještě se musíme hoooodně hoooodně učit, abychom i my mohly chodit po obědě domů a stihnout přitom několikero zaměstnání. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod MarieH » ned 12. črc 2009 1:05:12

Zrovna jsme týden po Krajské kontrole , ale na toto téma co předchází diskuzi se kontrola nezaměřila.( diskriminace- dle úvazku) .Kontrolovala fondy , jestli souhlasí s BÚ , ale jak se fond používá je asi moc nezajímalo, alespoň o tom nebyla řeč, to by se jistě zmínili.
Jim se hlavně jednalo o účtování - převod poplatků a jestli nevedeme poplatky a úroky na 912xx. Máme je na závazcích, což bylo správně. Kontrolovali hlavně konec roku- zůstatky na BÚ - FKSP.
My to krácení dle úvazku ve směrnici nemáme - máme tam do určité výše, ale krátíme to dále, to by zaměstnanci na plný úvazek nepřežili, kdyby dostali stejně jako ti co pracují na kratší úvazek.
MarieH
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 05. bře 2009 21:39:25

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod nono » pon 13. črc 2009 15:07:52

jen malý dovětek k té diskriminaci : fond se tvoří 2% z mezd všech pracovníků..... pedagogové mají u nás vždy na den učitelů posezení s občerstvením v restauraci... ale pouze pedagogové, protože je to svátek pedagogů. Je mi to líto, že nejsou zváni i režijní pracovníci.....vždyť celý rok vytváří učitelům podmínky pro jejich práci....Bylo mi jednou řečeno, že můžu - až po večeři - přijít posedět. Nejde mi otěch cca 250 Kč za večeři , ale o princip..... to zabolí u srdíčka.. :cry: ..to víte, že jsem nešla ... :roll:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod eva.pro » úte 14. črc 2009 8:24:02

Tak to se nedivím, že zabolí u srdíčka - to my děláme u příležitosti setkání důchodců a maminek na MD 2x do roka - na konci školního roku a před vánocema a týká se to všech. I tzv. obslužného personálu. O:-)
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod Dája » úte 14. črc 2009 8:38:11

Nono - to nejen zabolí, ale to je podle mého názoru porušení vyhlášky o hospodaření s FKSP. Podle § 9 z fondu lze přispívat zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům na náklady na kulturní, tělovýchovné a sportovní akce pořádané organizační složkou státu nebo příspěvkovou organizací.A pakliže pořádá PO nějakou kulturní akci - nemůže říct, že jen pro někoho. :x |:-(| . Ale co s tím, že? Cpát se tam a pak odolávat pohrdavým pohledům kolegů - výše snad nejvýše postaveným pánům učitelům, kteří dřou jak koně...... :crazy: To by mi z té večeře bylo špatně
:bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod Maťa » pon 20. črc 2009 9:51:19

Máme ve vnitřním předpisu příspěvek na rekreaci ve výši 1.000,- Kč. Je možno někomu zaplatit ( p.řediteli) rekreaci v plné výši? - upravit v průběhu roku vnitřní předpis? Děkuji moc za radu.Maťa
Maťa
 
Příspěvky: 20
Registrován: pon 30. bře 2009 9:52:23

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod refi » pon 20. črc 2009 9:59:56

Maťa píše:Máme ve vnitřním předpisu příspěvek na rekreaci ve výši 1.000,- Kč. Je možno někomu zaplatit ( p.řediteli) rekreaci v plné výši? - upravit v průběhu roku vnitřní předpis? Děkuji moc za radu.Maťa


vnitřní předpis si můžete upravovat během roku jak chcete, ale pravidla pro poskytování příspěvku z rozpočtu tohoto roku určitě ne v průběhu roku. navíc musíte mít hotový rozpočet na čerpání z fksp hned z kraje roku a ten byste měli dodržet. pochopila bych změnu rozpočtu v průběhu roku v případě nějaké živelné pohromy, ale u rekreace? předpokládám, že pan ředitel má nejmenší plat ve škole, proto chce největší příspěvek na rekreaci :mosking: :?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod quendery » stř 22. črc 2009 9:49:59

Zdravím všechny a hlavně nono - vracím se k těm posezením - když jsem před 15 lety přišla na školu, tak to u nás bylo taky tak - jsme ZUŠ, takže učitelé se cítili ještě k tomu umělci - teď po letech se to však nějak změnilo - prostě jsem je dokázala přesvědčit, že každý má ve škole své místo a když budou mít zapatlané piáno, tak si nezahrajou, na opravu a nákup nových nástrojů také někdo musí našetřit a když školník nezatopí, budou mrznout :-! :-! Dnes se na posezeních baví všichni dohromady / i když musím přiznat, že u těch starých přece jen trochu ten odstup přetrvává, ale mlčí, u těch mladých je to bez problémů/- učitelé, školník uklízečky i já a tak je to přece správné. Připomínám, že samozřejmě záleží na přístupu vedení a u nás se to povedlo :gcrazy: :gcrazy: :gcrazy:
quendery
 
Příspěvky: 104
Registrován: čtv 05. bře 2009 13:01:04

Re: Zásady čerpání - diskriminace

Příspěvekod nono » čtv 06. srp 2009 11:52:09

Dodali jste mi odvahy - až bude nějaká akce pro pedagogy navrhnu účast i nás - obslužáků :yahoo: - pak napíšu jak jsem dopadla :) díky za vaše příspěvky na toto fórum, člověk má možnost posoudit, zda neujíždí, zda jeho názor či připomínka není špatná, nevhodná ...... D Í K Y
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Předchozí

Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků