FKSP vyčerpání 2013

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

FKSP vyčerpání 2013

Příspěvekod diplomatka27 » stř 18. pro 2013 9:36:48

Milé radilky.
prosím o radu v čerpání FKSP. Poprvé se stalo, že čerpání proběhlo v roce 2013, tak že nebude žádný zůstatek na 2014.
Podle plánu probíhají příspěvky na obědy, na kulturní akce, na penzijní připojištění, atd.
Prosím o radu, zdaje možné uhradit fakturu za vitamíny z provozních peněz
a nebo lze čerpat z rezervního fondu ( převedením peněz z BÚ na účet FSKP s nutností souhlasu zřizovatele)?
Moc a moc děkuji za odpovědi. :bad:
diplomatka27
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18. bře 2010 19:52:48

Re: FKSP vyčerpání 2013

Příspěvekod Peťula » stř 18. pro 2013 10:49:32

Tvorba FKSP -
§ 2
Výše tvorby fondu
(1) Základní příděl, kterým je tvořen fond, činí 1% z ročního objemu nákladů zúčtovaných na platy a náhrady platů, popřípadě na mzdy a náhrady mzdy a odměny za pracovní pohotovost a dále na odměny a ostatní plnění za práci vykonávanou v rámci odborného výcviku na produktivních činnostech žákům učilišť.
(2) Další příjmy fondu tvoří:
a) splátky půjček na bytové účely poskytnutých do konce roku 1992,
b) náhrada škod a pojistná plnění od pojišťovny vztahující se k majetku pořízenému z fondu,
c) peněžní a jiné dary určené do fondu.

Na základě toho nemůžete do fondu převádět jakékoliv jiné peníze.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: FKSP vyčerpání 2013

Příspěvekod RadkaP » pát 03. led 2014 14:07:16

Prosím o radu, zda je možné fakturu FKSP z roku 2013 zaplatit v roce 2014. Faktura je vystavena 20.12. ale došla až dnes. Nebude mi v tom případě hrát ú.412 na peníze. Nebo to mám zaúčtovat až do nového roku, s tím, že zaměstnaec má v roce 2014 vyčerpáno a v roce 2013 má smůlu. Setkala jsem se tím poprvé, tak prosím o radu.
RadkaP
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 08. bře 2010 21:49:53

Re: FKSP vyčerpání 2013

Příspěvekod MateřskáškolaOVA » pon 03. bře 2014 12:12:46

Setkala jsem se pouze s případem úhrady faktury v roce 2013 a čerpání proběhlo v roce 2014. Nicméně se domnívám, že v lednu 2014 již nemůžete do loňského roku nic uhradit ani dostat... Záleží asi také na plnění a co je předmětem čerpání. Pokud je to třeba rekreace a zaměstnanec pojede až v roce 2014?
MateřskáškolaOVA
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 04. úno 2014 14:01:00


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník