Stmelování kolektivu

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Stmelování kolektivu

Příspěvekod Dahab » stř 26. srp 2009 20:15:18

Všechny na RADIMESI zdravím a prosila bych o názor a radu :crazy: . Pan ředitel vymyslel na dnešek akci pro kantory. Včera, při nástupu do školy jim na první pracovní poradě sdělil, že dnes se všichni zúčastní výletu do přírody, aby se stmelil kolektiv. V jiném tématu jsem psala, že jsme škola v přestavbě, a tak je u nás stále moře práce a každá ruka, která pomůže, je dobrá. Ale s tím ředitel nesouhlasí, a tak pro učitele na dnešek vymyslel výlet. Doba trvání od 8 do 14 hodin. Autobus objednal SÁM, protože já bych nesouhlasila, a když jsem se ho dnes ptala z čeho ho chce platit, tak mi sdělil, že z FKSP. Ale ať se dívám do zákona, do všech chytrých brožur, tak nikde jsem nenašla, že na úhradu autobusu mají kantoři v tomto případě nárok. Nebavím se teď o diskriminaci, přestože na výlet mohli jet jen kantoři, správní zaměstnanci a pracovnice jídelny osloveni nebyli. Ale kantoři jeli ve své řádné pracovní době :( ! A o to jde? :-! . Pokud chtějí jet na výlet z FKSP, tak ať jedou, ale měli by jet ve svém volnu, takže o dovolené. Není přece možné čerpat prostředky ze s o c i á l n í h o fondu a ještě brát řádný plat. Já jsem mu svůj názor řekla, nechce ho moc slyšet. Ale proč mám účtovat o něčem o čem vím, že není správně a už dopředu nám vědět, že budu mít v účetnictví chybu? Dost na tom, že v účtu můžu mít chyby, o kterých ani nevím. :lol: :lol: :lol: Co Vy na to? Jaký máte názor nebo zkušenost s takovým stmelováním kolektivu? Děkuji Vám. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Stmelování kolektivu

Příspěvekod agama » čtv 27. srp 2009 7:46:41

Můj názor je takový, že pan ředitel tímto výletem kolektiv spíš rozhádá. Nepedagogové jsou na vaší škole jednoznačně diskriminovaní a pokud byste chtěli jít do otevřeného boje - museli byste si na ředitele stěžovat u vašeho zřizovatele a KÚ (ten provádí kontroly čerpání FKSP), na základě stížnosti by proběhla kontrola a ta by tuto diskriminaci skupiny zaměstnanců určitě odhalila. Ale -co si budem povídat - to je cesta trnitá, někdy do pekel.
Takže vám asi nezbývá nic jiného, než bojovat - neustále řediteli připomínat že porušuje vyhlášku 114 a při nejbližším schvalování "zásad čerpání FKSP" (asi na příští rok) vyjádřit svůj nesouhlas s takovým čerpáním. Nebo chtějte výlet svůj (pro nepedagogy) - ve stejných nákladech na osobu jako kantoři - ovšem ve svém volnu. Váš ředitel si koleduje o průšvih, v pracovní době by to měla být služební cesta - co kdyby se někomu na výletě něco stalo? - a na služební cestu čerpat FKSP je blbost. jedině snad studijní volno? :?
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Stmelování kolektivu

Příspěvekod refi » čtv 27. srp 2009 8:43:32

bez ohledu na jasnou diskriminaci je to opravdu špatně. když jedou u nás hromadně na nějaký výlet z fksp, vždy je to v třeba v pátek po pracovní době plus sobota, event. neděle. věřím, že s takovým panem ředitelem je asi těžké pořízení, proto si od něj nechejte všechno podepsat, nakonec - zodpovědnost nese on, vy jste jen vykonavatel jeho vůle, porušování zákona se děje na jeho příkaz. a co na to zástupci? a vedení odborů? všichni jsou zajedno? pokud jsou všichni pedagogové, tak asi ano, že ... :(
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Stmelování kolektivu

Příspěvekod Dahab » čtv 27. srp 2009 9:35:20

Děkuji Vám za reakce. Jsem ráda, že se mi potvrdilo to, co jsem věděla. Bojovat budu, ale je to běh na dlouhou trať, protože v tomto duchu řeším stále něco :( . Je zlá doba, zástupci se bojí o post a kantoři o místo, takže nahlas své názory moc neříkají. Ale věřím, že pohár brzo přeteče, atmosféra ve škole tomu nasvědčuje. :mosking: Díky a přeji pevné nervy v přípravném týdnu!!!! :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 372
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků