úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod ila09 » stř 22. dub 2009 10:31:16

Pozdrav všem,může mi někdo poradit?
Zaměstnanci byla vystavena objednávka na rekreační pobyt.zájezd .Daňový doklad je vystaven na školu, na čátku k úhradě Kč 27 866,- je zde rovněž uvedeno:
Celková částka zájezdu Kč 35 366,-
Zaplacená záloha Kč 7500,-
Mohu tento daňový doklad proplatit ve výši 27866,-Kč a poté požadovat po zaměstnanci rozdíl mezi fakt.cenou a přísp. z FKSP?
Nevadí, že je na faktuře odečtena záloha, kterou uhradil zaměstnanec?
ila09
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 22. dub 2009 9:54:34

Re: FKSP

Příspěvekod refi » stř 22. dub 2009 10:42:34

se zálohama je problém, kontrola nám to kdysi vytkla. organizace má uhradit hodnotu celého poukazu, takže žádnou zálohu zaměstnanec platit nemá. zkuste se domluvit s cestovkou (nebo spíše ten pracovník), aby vystavili fakturu na tu sníženou částku, ale neuváděli, že už byla zaplacená záloha. jinak vám to kontrola vytkne.

(změnila jsem vám název tématu, aby byl konkrétnější pro ostatní)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3364
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod jajas » stř 22. dub 2009 11:38:08

Vidím to jako refi. Na školeních ing.Libnarové je to celkem často řešená otázka. Vždy jde o to, že organizace musí uhradit náklady na celou akci, rekreaci atd. I mně se často stává, že faktura vystavena na rekreaci (např. do zahraničí) je podezřele nízká. Takže jsem si vyrobila svůj formulář, kde mi musí zaměstnanec podepsat, že se jedná o celkové náklady rekreačního pobytu a že případné sankce za porušení rozpočtové kázně budou uplatněny vůči podepsanému zaměstnanci. Je to podle návrhu ing.Libnarové, kdy se tak chrání příslušná účetní vůči pochybení, které by ovšem vzniklo mylným informováním zaměstnance. Není vždy čas, aby při takovýchto nejasných případech si účetní ověřovala skutečné náklady u určité cestovky. My zaměstnance informujeme, že organizace proplácí celkové náklady a pak tedy záleží na zaměstnanci, jak se s tím vyrovná. Takže pokud je účetní takto mylně informována, odpovídá za chybu zaměstnanec.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod ila09 » stř 22. dub 2009 14:08:16

Mám na problém zaplacených záloh zaměstnancem při nákupu rekr.poukazu stejný názor, chtěla jsem se jen ujistit, že je správný.
Děkuji za skvělý návod jak se uchránit od případných senkcí za porušení rozp. kázně ! Děkuji...
ila09
 
Příspěvky: 5
Registrován: stř 22. dub 2009 9:54:34

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod Zora » stř 22. dub 2009 17:41:39

Když cestovka na záloze trvá, tak škola platí rekreaci ve dvou částkách? Z které platby uplatnit příspěvek pro zaměstnance? Předpokládám, že až z té druhé. A zaměstnanec složí peníze na dvakrát. Ano? A nebude po nás někdo ještě chtít, abychom zaměstnanci vyúčtovali bankovní poplatek za úhradu druhé faktury?
Zora
 
Příspěvky: 14
Registrován: pon 02. bře 2009 16:45:33

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod jajas » stř 22. dub 2009 18:21:57

Jéje, to je otázek. Ale myslím si, že byly zodpovězeny (viz.nahoře). Takže já bych postupovala podle svých získaných informací takto. Pokud cestovka trvá na záloze, má patrně zaměstnanec smůlu, protože mu rekreaci takto neproplatím (jednak vyhláška jedna vlastní zásady čerpání příspěvku FKSP). Na příspěvek není právní nárok, a pokud tedy nebudou splněny podmínky, pak neproplatím. Tímto odpadají odpovědi na Vaše další otázky o dvou platbách atd. Myslím si, že bych toto uhájila. Prostě rekreace nesmí být vyfakturována "Zálohovou fakturou" nebo "Fakturou (daňovým dokladem)", ve které je případná již zaplacená záloha odečtena od celkové částky pobytu. Takto bych postupovala já. Navíc se opravdu jistím (a to u všech rekreací) podepsaným prohlášením zaměstnance, že faktura obsahuje celkové náklady na pobyt.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod Dája » čtv 23. dub 2009 11:38:56

Ahoj, holky a kluci. K té rekreaci. Já se domnívám, že chyba je pouze tehdy, když zaměstnanec zaplatí zálohu sám a organizaci předloží fa, kde je záloha odečtena. Pokud by byla rekreace zčásti nebo celá zaplacená zálohově z prostředků zaměstnavatele není problém. Pak zaměstnanci podle kolektivní smlouvy příspěvek náleží - z celkové částky.
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod jajas » čtv 23. dub 2009 11:58:39

Já jen nesouhlasím s tím, že by měla být rekreace uhrazena organizací z části! Organizace by měla hradit celou částku rekrečního pobytu (viz. vyhl.č.114/2002 Sb. §3 odst. 3 a 4).
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod Dája » stř 10. čer 2009 14:39:41

jajas píše:Já jen nesouhlasím s tím, že by měla být rekreace uhrazena organizací z části! Organizace by měla hradit celou částku rekrečního pobytu (viz. vyhl.č.114/2002 Sb. §3 odst. 3 a 4).

Zdravím jajas, a nejen ji. Já jsem se špatně vyjádřila. Myslela jsem to tak, že organizace může uhradit zálohu (to je to "zčásti") a pak fakturu, kde je záloha odečtena. Nikoli fakturu, kde je záloha zaplacená zaměstnancem odečtena. No, snad jsem to deď dala dohromady :? :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: úhrada rekreace při zaplacené záloze zaměstnancem

Příspěvekod jajas » stř 10. čer 2009 17:27:11

Nechci nějak "slovíčkařit", ale ze školení jsem pochopila, že organizace by měla hradit celou fakturu = celkové náklady na rekreační pobyt. Chápu to tak, že by tedy neměla hradit ani zálohovou fakturu a ani fakturu s již odečtenou zálohou. Prostě celkové náklady. A zaměstnanec by měl organizaci uhradit rozdíl mezi celkovou fakturou a příspěvkem FKSP. Aspoň tak to děláme na naší škole. I když je možné, že jsem to celé nesprávně pochopila. Hezký den přeji.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků