čerpání FKSP u žen na MD

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

čerpání FKSP u žen na MD

Příspěvekod makajawo » úte 15. úno 2011 12:46:56

Dobrý den,
mám dotaz ohledně čerpání příspěvku FKSP u zaměstnankyň na mateřské dovolené.
Na naší škole nám bylo řečeno, že na příspěvek (3000kč) na dovolenou nemáme nárok, jelikož nepřispíváme žádnou částkou do fondu FKSP...
Až jsem sama zjistila, že na jiných školách bez problémů příspěvek proplácejí, bylo mi řečeno, že na něj vlastně nárok máme!!!, ale z morálního hlediska, bychom ho z výše uvedeného důvodu čerpat neměly....!!!
V kolektivní smlouvě žádná omezení uvedena nejsou, proto se ptám, zda příspěvek čerpat máme nárok (i když je to nenároková složka) a je to pouze na libovůli vedení školy, zda nám ho proplatí či ne a v jaké výši....
pokud by byla upravena kolektivní smlouva v tomto roce 2011v náš neprospěch, bude změna platit až od dalšího kalendářního roku?
Protože čerpání už probíhá od ledna 2011, tudíž dle mého názoru by v průběhu nemělo dojít k nějakým změnám v rámci omezení pro matky na MD?
Naše vedení školy nás 2 roky (tím, že nám náš požadavek zamítlo) úmyslně připreavilo o dvě částky (3000, 5000).
Jak se můžeme bránit??
Jakým oficiálním dokladem se můžeme zaštítit?

Děkuji velice za odpověď za sebe i za kolegyně, které se teprve na MD chystají.
--------------------------------------------------------------------------------
makajawo
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 15. úno 2011 12:35:42

Re: čerpání FKSP u žen na MD

Příspěvekod pesfilipes » úte 15. úno 2011 13:27:26

Myslím si, že na čerpání nárok máte. Je to vše ve vyhlášce o FKSP. Na školení nám říkali, že to že z vašeho platu tam nejde žádný příděl do FKSP nemá vliv, protože plat zaměstnance je jenom takový ukazatel, podle kterého se do fondu přispívá. A ten příděl tam vlastně nedává zaměstnanec, ale stát prostřednictvím NIV.A v čerpání platí princip, že nesmí být nikdo diskriminován.
pesfilipes
 
Příspěvky: 19
Registrován: pát 19. úno 2010 10:46:21


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků