Administrativní poplatek u faktury za masáže

rozsah použítí, platby, výše příspěvků

Administrativní poplatek u faktury za masáže

Příspěvekod MarieP » úte 14. bře 2023 19:13:48

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak by jste se vypořádali s administrativním poplatkem na faktuře od zdravotnického zařízení za masáže pro zaměstnance, které hradíme z FKSP. Může jít poplatek také z FKSP nebo by mohl být umořen z provozní dotace? Nemáte někdo zkušenost?

Děkuji za odpověď.

Hezký večer.

Marie
MarieP
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. čer 2014 11:59:21

Re: Administrativní poplatek u faktury za masáže

Příspěvekod jitumk » pon 20. bře 2023 9:19:49

Nedokážu si představit co to ten administrativní poplatek je. Nikdy jsem se s tím nesetkala. Jedině mě napadá, že se jedná o poplatek za zaslání faktury poštou.
A v tom případě bych vycházela z toho kolik mám limit na masáže, např. limit 1 500,00 Kč / zaměstnance, faktura na 1 300,00 + 50,00 poplatek, tak celé uhradím z FKSP, protože se to celé týká masáže a vejde se do limitu. Pokud by limit překročil, tak bych to nechala doplatit zaměstnance.
Důležité je co to je za poplatek? Souvisí to přímo s masáží? Pokud se bojíte celé proplatit Z FKSP, tak nechte poplatek navíc uhradit zaměstnance s argumentem, že poplatek není masáž. Z provozu bych to rozhodně nedávala.
Nebo zkuste zavolat a poprosit o opravu textu ve faktuře, ať "vše schovají" pod masáž.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Administrativní poplatek u faktury za masáže

Příspěvekod MarieP » stř 22. bře 2023 11:05:13

Dobrý den,

moc díky za odpověď. Poplatek se týká administrace s fakturací masáží. Navýšit o toto cenu masáží nechtějí, to jsem se již ptala. Probíhat to bude tak, že zaplatíme zálohu na např. 10 masáží a zaměstnanci se budou sami objednávat a masáže čerpat. Jakmile bude záloha vyčerpána, zdravotnické zařízení masáže vyfakturuje škole včetně tohoto poplatku. Myslíte si tedy, že když bych tento poplatek rozpočítala do ceny masáží, zaměstnanci by měli toto čerpání o podíl z admin. poplatku navýšené, že by to byla schůdná cesta? Pro příklad - faktura za 10 masáží za 5000 a plus 200 admin. popl., tak na zaměstnance připadne čerpání za masáže z FKSP 520,- Kč.

Děkuju za konzultaci.

MP
MarieP
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. čer 2014 11:59:21

Re: Administrativní poplatek u faktury za masáže

Příspěvekod jitumk » stř 22. bře 2023 15:10:03

Dobrý den,
ano, pokud se vejdete do limitu stanoveného pro jednoho zaměstnance, tak bych dala vše z FKSP.
Ještě mě napadá, zda jste dělali oficiální objednávku ve stylu. Objednáváme u vás masáže pro 10 zaměstnanců v hodnotě 5 000,00 Kč. Pokud ano, tak se můžete ohradit, že ve smlouvě (objednávce) není řeč o poplatku a nebyli jste o něm předem informováni a tudíž s ním nesouhlasíte.
Každopádně důležité je si nachystat argumentaci na případnou kontrolu. Administrativní poplatek na faktuře je dost neobvyklá záležitost.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Administrativní poplatek u faktury za masáže

Příspěvekod MarieP » stř 22. bře 2023 16:31:23

Dobrý den,

děkuji moc. Poplatek byl stanoven spolu s poskytováním masáží předem.

Hezké odpoledne.

MP
MarieP
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 17. čer 2014 11:59:21

Re: Administrativní poplatek u faktury za masáže

Příspěvekod jitumk » čtv 23. bře 2023 7:51:02

Dobrý den,
tak když jste na tom poplatku byli dopředu domluveni (nebo s ním smířeni :) ), tak se není čeho obávat.
Vše proběhlo dle objednávky. S naprostým klidem rozpočítejte mezi zaměstnance a dejte z FKSP.
Mějte se pěkně.
jitumk
 
Příspěvky: 345
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Rekreace, sport, kultura

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků