Nadúvazky v době nouzového stavu

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod Lauralabra » stř 25. bře 2020 9:55:01

Dobrý den milé radilky.
Prosím o Váš názor na proplácení nadúvazků ve savu nouze.
Selský rozum mi říká, že v žádném případě, ale mám tady dotazy kantorů, že mají vše odučeno přes skipe, nebo wcp.
Všechny hodiny mají i zapsány v třídních knihách.
Ještě upřesňuji, že se jedná o ZUŠ.

Můžete mi, prosím napsat, jak byste postupovaly? Moc děkuji. Lenka [:} :)
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod simka » stř 25. bře 2020 15:06:17

Ahojky, já bych vznesla dotaz přímo na MŠMT. My je dokonce března již nemáme, jelikož mají home office a nic nad rámec neodučili a pokud je potřeba dojdou si do školy na PC a radu jak pokračovat s výukou žáků přes program Moodle. Měli jsme jen do 10. 3. hodiny nad ràmec. Simča
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod refi » čtv 26. bře 2020 15:56:12

předpokládám, že nadúvazky vznikají tím, že se věnují žákům individuálně, zatímco v běžném provozu jich mají více najednou? pokud to tak je, tak mají určitě právo mít zaplaceno ... otázku dokazování jak odučili ministerstvo nevyřeší, to musí řešit zaměstnavatel.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod witty » sob 28. bře 2020 18:29:47

Nadúvazek je, když pravidelně učí týdně více než je jejich vyučovací povinnost.
Taky jsme to u nás řešili, nakonec se dohodli, že budou "učit na dálku" jen tak, aby si nenárokovali hodiny nad úvazek.

Stejně je to nespravedlivé. Učitelka, která učí výhradně matiku a pár hodin fyziky (a má pravidelný nadúvazek, tj. na SŠ učí víc než 21 hodin týdně), je teď placená stejně jako tělocvikář, u kterého bych tu výuku přes internet chtěla vidět.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod simka » úte 31. bře 2020 13:49:39

Ahojky, přidávám se chtěla bych také vidět výuku tělocviku. Jedině, že by žáci natáčeli krátká videa třeba z rozcvičky.
simka
 
Příspěvky: 85
Registrován: sob 23. čer 2018 20:33:01

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod refi » čtv 02. dub 2020 15:22:28

učitelé za tuto situaci nemohou a bohužel teď je ve výhodě ten, kdo má aprobaci na takové předměty. rozhodnout v těchto případech nějak "spravedlivě" je určitě problém a ředitelům to nezávidím.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod hausnerova » stř 14. dub 2021 22:58:24

Dobrý den,
při úvazku 1.0 (nyní učím online/distančně) jsem přibrala celý úvazek po dobu 4 týdnů (na žádost ředitele) za nemocnou kolegyni, také úvazek 1,0. Oba úvazky odučeny distančně/online. Odměna za druhý úvazek 2000 Kč/měsíc hrubého. Obávám se, abych příští měsíc neodučila polovinu školy za jedny peníze, a pak šupky do Bohnic. Proplácení nadpočetných hodin je poměrně komplikované, ale učit za dva a na platu to nepoznat je silně demoralizující. Poradíte, jak postupovat?
hausnerova
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 14. dub 2021 22:11:42

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod witty » čtv 15. dub 2021 8:24:31

hausnerova: jak technicky probíhal ten zástup - měla jste na online hodině dvě třídy najednou, nebo jste učila týdně X hodin nad svůj vlastní úvazek (tj. nad 21 nebo 22 hodin přímé ped. činnosti)?
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod hausnerova » pát 16. dub 2021 13:59:59

witty: Obě třídy učeny odděleně. V praxi to bylo tak, že dopoledne jsem učila část hodin on-line a odpoledne zadávala učení off-line + kontrola, hodnocení úkolů.
hausnerova
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 14. dub 2021 22:11:42

Re: Nadúvazky v době nouzového stavu

Příspěvekod witty » pon 19. dub 2021 8:31:27

Hm, to je zapeklitý případ. Výklady k tomuto tématu nepočítaly s kovidovou dobou a berou v potaz jen klasicky odučené hodiny ve třídě. V běžném režimu se proplácí jako "hodina odučená nad rámec ped. úvazku" každá hodina nad 21/22 hodin týdně (SŠ/ZŠ). Úplně podrobně je to zde: https://www.msmt.cz/dokumenty/pravni-vy ... acovnicich
Takže teď záleží na tom, jak tuto výuku posuzuje ředitel. Podle mě je ta odměna neadekvátní, zejména když se "ušetřil" měsíční plat nemocné učitelky. Dva tisíce hrubého jsou zběžným výpočtem mzda za max.10 hodin práce učitele. Můžete se na ředitele obrátit s dotazem, jak k výši odměny došel a že jste odpracovala navíc XX hodin.
Jinak ředitel může nařídit učiteli nejvýše 4 hodiny týdně nad úvazek, další hodiny jen po dohodě - viz zákon o ped. pracovnících č. 563/2004 Sb. - § 23 odst. 3.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron