samostudium

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Re: samostudium

Příspěvekod witty » pon 18. bře 2019 16:38:36

Tak držím palce a pak dejte vědět, co kontrolovali... abychom se my, dosud nepostižení kontrolou, mohli připravit a vychytat případné mouchy :)
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: samostudium

Příspěvekod wwery » úte 14. kvě 2019 16:35:14

Tak podávám informaci o kontrole. Opravdu se týkala pouze rovného odměňování mužů a žen. Což byl problém hned v začátku, protože najít dva stejné zaměstnance, stejně zařazené , stejně odměňované je u nás nemožné. Tudíž jsme se museli popasovat s nestejným osobním ohodnocením a nestejnou výší vyplacené odměny. K čemuž paní ředitelka podala vysvětlení a kontrolou jsme prošli. Přímá a nepřímá je opravdu nezajímala, zajímalo je dodržování vyrovnávacího období, dále kontrolovala zda mají proplaceno vše - tj. příplatky so,ne - svátky, atd. a chtěla výpisy z účtu, jako doklad toho, že plat opravdu vyplácíme :) Musela jsem všem zaměstnancům přepsat" Žádost o zasílání platu" na "Dohodu o zasílání platu" a ta musí být podepsána jak zaměstnancem , tak ředitelkou. Jednostranná žádost být nesmí. Dále chtěla vidět doklady vystavené při ukončení pracovního poměru - zda vystavuji a předávám zápočtový list i Dohodářům - hlavně podepsat, že to převzali. My máme dohody jenom na dělnické práce, takže nám je provádějí OSVČ- živnostníci, kteří nikdy nic do ruky nechtějí, takže neřešit a poslat jim to poštou. Abych měla doklad, že jsem jim to vystavila a předala. No budiž, práce navíc a k ničemu. :x A to je asi z kontrolních poznatků vše.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: samostudium

Příspěvekod Ačla » pát 07. čer 2019 10:48:05

Dobrý den,
jsem zaměstnaná jako vychovatelka ŠD na plný ůvazek a na dobu neurčitou.Od 27.8.2018 jsem v dlouhodobé pracovní neschopnosti,kterou bych ráda ukončila o hlavních prázdninách.Nebudu ovšem mít dovolenou,tak by mě zajímalo,zda bych měla nárok na čerpání samostudia za minulý rok.Poradí mi někdo?Děkuji
Ačla
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. čer 2019 10:34:04

Re: samostudium

Příspěvekod refi » pát 07. čer 2019 11:02:33

samostudium z loňska máte na mysli minulý školní rok nebo z loňska, ale už tento školní rok?
pokud se jedná o tento školní rok, tzn. od září do konce srpna, tak pokud máte pracovní poměr po celou dobu, samostudium se nekrátí.
jinak co se týká dovolené ... budete mít nárok i za tento rok, protože 40 dnů dovolené se začne krátit až po neodpracování 100 pracovních dnů, tzn. až do dubna se nekrátí nic, za květen už o 1/12=3,5 dne. a pak už za každých neodpracovaných 21 pracovních dní, takže teoreticky pokud byste ukončila nemocenskou k 30.6., tak se vám dovolená pokrátí o 2x3,5 dne. se samostudiem by vám měla dovolená na celé prázdniny krásně vyjít. jen byste neměla letos už onemocnět, protože by se pak dále napočítávaly neodpracované dny a mohl by se nárok na dovolenou krátit dále.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: samostudium

Příspěvekod Ačla » sob 08. čer 2019 13:52:37

Děkuji moc za odpověď,
nikdy jsem v podstatě nemarodila a už vůbec ne takhle dlouho.V těchto věcech se nevyznám a myslela jsem,že nemám na dovolenou nárok,takže díky moc za odpověď a skvělé zprávy :) .
Ačla
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. čer 2019 10:34:04

Předchozí

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků