čerpání řádné dovolené při rodičovské dovolené

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

čerpání řádné dovolené při rodičovské dovolené

Příspěvekod cokinka » čtv 01. pro 2016 11:47:32

Dobrý den, prosím Vás chtěla jsem se zeptat, byla za mnou kamarádka a ptala se mě, jestli si může vyčerpat dovolenou, na kterou ji vznikl nárok než odešla na PPM. Problém je v tom, že jí už PPM skončila někdy v říjnu a už má od zaměstnavatele schváleno, že bude na rodičovské dovolené do 2 let věku dítěte. Může teď v prosinci tu rodičovskou dovolenou přerušit a vyčerpat si řádnou dovolenou a pak zase nastoupit na rodičovskou dovolenou. Jestli ne, co se jí stane? Přijde o tu dovolenou, až se po rodičovské vrátí do práce? Nejsem si fakt jistá, já vždycky všem našim zaměstnankyním říkám, ať mi donesou po ukončení PPM žádost o čerpání řádné dovolené a pak nastoupí na rodičovskou dovolenou, hlídám si to, takže se mi to ještě nestalo...předem děkuji za radu ;)
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: čerpání řádné dovolené při rodičovské dovolené

Příspěvekod fany » pát 02. pro 2016 11:06:02

Bezprostředně po skončení PPM je zaměstnavatel povinen žádosti o čerpání dovolené vyhovět. Pokud paní požádá později, může, ale taky nemusí vyhovět. Nestane se nic, dovolenou prostě pohrne před sebou a pokud nebyla před nástupem na PPM na neschopence nebo předcházející rodičovské dovolené, tak se jí dovolená nebude ani krátit - PPM se bere jako výkon práce. A dovolenou si bude moct vyčerpat, až se vrátí do práce nebo jí bude proplacena, pokud by ukončila pracovní poměr :bye:
fany
 
Příspěvky: 338
Registrován: pát 25. bře 2011 11:36:05

Re: čerpání řádné dovolené při rodičovské dovolené

Příspěvekod cokinka » pon 05. pro 2016 10:02:22

Děkuji za odpověď, ale proč potom všichni tlačí na to, ať si to ty ženské vybírají hned po ukončení PPM než nastoupí na rodičovskou dovolenou? Má to nějaký význam, podle toho, co píšete, je to potom úplně jedno, jestli si to vybere hned nebo až po ukončení rodičovské dovolené, nic se pro ni nezmění....
cokinka
 
Příspěvky: 108
Registrován: čtv 08. črc 2010 10:28:10

Re: čerpání řádné dovolené při rodičovské dovolené

Příspěvekod marty » pon 05. pro 2016 12:57:51

Rozdíl zde je. Mateřská dovolená se posuzuje jako výkon práce , ale rodičovská dovolená se neposuzuje jako výkon práce a dovolená se pak krátí.
marty
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:04:27


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 návštevníků