volno na promoci dítěte

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

volno na promoci dítěte

Příspěvekod Dana Moždíková » pát 06. lis 2009 14:43:28

Dobrý den, prosím o radu. Byla jsem upozorněna, že na promoci syna je ze zákona nárok na volno, ale nenašla jsem v tomto směru nic.
Můžete mi někdo poradit, zda je to pravda, zda jde o volno placené a kde přesně je to možné najít v Zákoníku práce?
Předem děkuji.
Dana M.
Dana Moždíková
 
Příspěvky: 5
Registrován: pát 20. bře 2009 12:32:31

Re: volno na promoci dítěte

Příspěvekod Dája » pát 06. lis 2009 15:08:42

Zdravím a přikládám citaci § 232 Zákoníku práce.
(1) Nejsou-li dohodnuta nebo stanovena vyšší nebo další práva, přísluší zaměstnanci od zaměstnavatele při zvyšování kvalifikace pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku
a) v nezbytně nutném rozsahu k účasti na vyučování, výuce nebo školení,
b) 2 pracovní dny na přípravu a vykonání každé zkoušky v rámci studia v programu uskutečňovaném vysokou školou nebo vyšší odbornou školou,
c) 5 pracovních dnů na přípravu a vykonání závěrečné zkoušky, maturitní zkoušky nebo absolutoria,
d) 10 pracovních dnů na vypracování a obhajobu absolventské práce, bakalářské práce, diplomové práce, disertační práce nebo písemné práce, kterou je zakončováno studium v programu celoživotního vzdělávání uskutečňovaném vysokou školou,
e) 40 pracovních dnů na přípravu a vykonání státní závěrečné zkoušky, státní rigorózní zkoušky v oblasti lékařství, veterinárního lékařství a hygieny a státní doktorské zkoušky.
(2) K účasti na přijímací zkoušce přísluší zaměstnanci pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu.
(3) Za pracovní volno poskytnuté k vykonání přijímací zkoušky, opravné zkoušky, k účasti na promoci nebo obdobném ceremoniálu nepřísluší náhrada mzdy nebo platu. :konec citace
To je platné, když studuje sám zaměstnanec - nemá nárok na náhradu, proto se domnívám, že na promoce dětí už vůůůůbec nemá nárok.To je můj názor. :oops: :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: volno na promoci dítěte

Příspěvekod refi » pát 06. lis 2009 15:50:16

souhlasím s dájou :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: volno na promoci dítěte

Příspěvekod mamuska » ned 10. led 2010 21:09:58

Na placené volno nemá ani účastník promoce.Musí se to řešit dovolenou nebo náhradním volnem.
mamuska
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 10. led 2010 12:43:03


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků