Ošetřovné - nemocenské dávky

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Ošetřovné - nemocenské dávky

Příspěvekod DD a ZŠ speciální » čtv 05. bře 2009 9:07:26

Ošetřovné vyplácí příslušná správa soc.zab. - odevzdám tiskopis Rozhodnutí o pořebě ošetřování spolu se žádostí o vyplacení této dávky. Pak ještě odevzdám tiskopis Ukončení potřeby ošetřování.Pro moji potřebu jako doklad o nepřítomnosti zaměstnance mě nezůstane nic - proto si dělám kopie začátku i konce ošetřování.Ještě horší je situace,kdy se rodiče během ošetřování střídají - pak musím udělat další kopie pro zaměstnavatele druhého rodiče i pro příslušnou správu soc.zab. Stále tvořím jakési kopie a přitom nevím,jestli to bude na proplacení stačit.
Tiskopisy pro nemocenské dávky jsou velmi nedokonalé a nepromyšlené.Jaké máte první zkušenosti vy?
Hujková
DD a ZŠ speciální
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 05. bře 2009 8:19:11

Re: Ošetřovné - nemocenské dávky

Příspěvekod refi » pát 06. bře 2009 8:25:01

máte pravdu, je v tom zatím chaos, bojují s tím docela i lékaři. a nám přibyla cesta na okresní správu, protože zatím nemám odvahu posílat lístky poštou - kvůli kontroly přímo na místě, jestli mám všechno ok. ono se to utřepe a pak v tom snad tu logiku věci uvidíme :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Ošetřovné - nemocenské dávky

Příspěvekod vanesa33 » úte 10. bře 2009 12:37:09

Ošetřovné se odevzdává na OSSZ až když je ukončeno, tj. záčátek, konec, žádost o vypl. dávky, vše spolu. Pro sebe si dělám kopii, s tím nic nenaděláme. Stejně tak nemocenské, až když mám ukončení nebo lístek na peníze, důrazně nás upozorňovali, že některé firmy to posílají po částech a oni stejně nemohou nic vyplatit, pokud to není s ukončením či lístkem na peníze. Pokud chcete posílat poštou, tak OSSZ doporučuje doporučeně. ;)
vanesa33
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 10. bře 2009 12:27:05


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků