POMOC!"Nerovnoměrná rozvržená pracovní doba - dovolená"

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

POMOC!"Nerovnoměrná rozvržená pracovní doba - dovolená"

Příspěvekod Nuficek » stř 09. zář 2009 10:22:41

Dobrý den.
Potřebuju moc poradit ohledně výpočtu dovolené.

Pracovní poměr je sjednán od 1.5. 2009 do 31.7. 2009 – prodloužen dodatkem do 31.10.2009. Jedná se o zaměstnance s úvazkem na 37,5 h týdně. Harmonogram směn je naplánován měsíčně dopředu s rozdílně dlouhými směnami. Od 4h až po 12 h. Jak spočítat nárok na dovolenou a vypočítat samotnou dovolenou. Přečetla jsem už veškeré diskuze a články o nerovnoměrné pracovní době a moc z toho nejsem chytrá.
Mám tedy vypočítat dovolenou z plánu směn do července a pak na konci pracovního poměru přepočítat? A jak zaplatit dovolenou? Délkou směny?
Prosím pomocte jsem začátečník.
Nuficek
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15. kvě 2009 9:20:31

Re: POMOC!"Nerovnoměrná rozvržená pracovní doba - dovolená"

Příspěvekod Nuficek » pát 11. zář 2009 7:05:04

To nikdo neví a nikdo mi nepomůže????
Nuficek
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15. kvě 2009 9:20:31

Re: POMOC!"Nerovnoměrná rozvržená pracovní doba - dovolená"

Příspěvekod onda » pát 11. zář 2009 7:50:06

bohužel, nerovnoměrnou pracovní dobu ani směny nemáme, takže fakt poradit neumím
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03

Re: POMOC!"Nerovnoměrná rozvržená pracovní doba - dovolená"

Příspěvekod justina » pát 11. zář 2009 10:42:43

u nás máme vychovatele na Domově mládeže, kteří také mají nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobu - třítýdenní cyklus v kterém by měli mít odpracováno v průměru 37 hod. týdně. Mají stanovený měsíční plat + příplatky podle směn, které odpracují v neděli večer, kdy najíždí žáci. Jiné příplatky nedostávají, přesčasy neřešíme, protože si mezi sebou, když potřebují, navzájem směny vymění.
Takže v průběhu kalendářního roku mají nárok na 40 dnů dovolené a krátíme podle počtu odpracovaných měsíců (směnami se vůbec nezabýváme). Tzn. pokud je smlouva na 10 měsíců, tak dovolenou pokrátíme o 2/12. Taky by mě zajímalo, jak to má přesně být... zatím si nikdo nestěžoval, kontroly se tímto nikdy nezabývaly... takže žiju v nevědomosti a s pocitem, že to děláme dobře.
justina
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 06. bře 2009 11:41:53

Re: POMOC!"Nerovnoměrná rozvržená pracovní doba - dovolená"

Příspěvekod witty » pon 14. zář 2009 7:46:15

Dovolená při nerovnoměrně rozvržené době je oříšek i pro odborníky - mám několik zaměstnanců s tímto režimem a při konzultaci na inspektorátu práce, MPSV a na ÚP jsem dostala tři úplně odlišné odpovědi na stejnou otázku |:-(|
Postup výpočtu je tento: kolik dní průměrně zaměstnanec odpracuje v týdnu podle plánu směn? Dejme tomu, že 4. Na kolik týdnů dovolené by měl nárok podle délky pracovního poměru? Pokud PP trval 6 měsíců, tak na polovinu ročního nároku, u nepedagoga je to 2,5 týdne. Celkem 2,5 týdne x 4 dny v týdnu = 10 dní dovolené. To celé ovšem za předpokladu, že odpracoval aspoň 60 směn v roce, jestli odpracoval méně, má za každých 21 směn jednu dvanáctinu ročního nároku.
§ 213 odst. 4 zákoníku práce
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků