samostudium o hlavních prázdninách?

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

samostudium o hlavních prázdninách?

Příspěvekod refi » pon 03. srp 2009 12:05:21

přeji krásné léto a ticho ve školách :) zajímalo by mě, jestli dáváte samostudium pedagogům i o hlavních (letních) prázdninách nebo čerpají pouze svou dovolenou a pokud nemají dočerpáno svých 12 nárokových dní na samostudium do konce června, prostě o zbytek přijdou. u nás se samostudium vyčerpá na vedlejší prázdniny, takže až na výjimky mají všichni k 30.6. svých 12 dní vyčerpáno, ale jedna vedlejší škola dává přednost vyčerpání samostudia beze zbytku a pak teprve čerpají zaměstnanci dovolenou. v praxi to znamená, že čepají o hlavních prázdninách své zbytky samostudia, někdy i 10 dní, po konci hlavních prázdnin jim sice nezůstane ani den samostudia, ale zato třeba 10 dní dovolené. nepřijde mi to jako ekonomické a koneckonců ani správné ...


jinak jsem našla výklad mšmt k samostudiu zde , ale odpověď na mou otázku tam přímo není. je tam jen napsáno, že samostudium se má čerpat především o vedlejších prázdninách. proto mě zajímá, jaká je praxe jinde ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: samostudium o hlavních prázdninách?

Příspěvekod Dahab » pon 03. srp 2009 18:06:25

U nás ve škole kantoři o hlavních prázdninách čerpají řádnou dovolenou a samostudium čerpají o vedlejších prázdninách. Samostatná kapitola je ředitel školy, který je ve funkci k 1.8. přesně rok, ale zorientoval se velmi rychle. Sice chodí denně do školy, ale spíš kontrolovat firmy, takže je tam pár hodin a pak jede domů, ale za červenec si vykázal jen 7 dní dovolené a zbytek si nechává. Zástupkyně, které chodí denně a vykonávají úkolečky, které jim on přes noc vymyslí, si podle jeho pokynů za červenec můžou nechat 3 dny dovolené. Zbytek července si musí čerpat dovolenou, i když jsou ve škole opravdu denně a ne jen pár hodin. Ale bohužel poslední slovo má ředitel a zřizovatel nad něho nemá, takže nezbývá než dodat, že si pamatuju Školské úřady a i když jsme na ně tehdy nadávali, tak musím dnes přiznat, že k něčemu byly. Všichni čerpali dovolenou v prázdniny a nikdo nechytračil. Všichni měli stejné podmínky. Netuším jak bude nakládat se svým zbytkem dovolené. Ale jak jsme mohli vypozorovat, peníze má rád, tak dá pokyn mzdové účetní k proplacení a hotovo. Jsem ve škole už 19. rok, ale toto opravdu nemůžu rozdýchat. |:-(| |:-(| |:-(|
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: samostudium o hlavních prázdninách?

Příspěvekod refi » pon 03. srp 2009 21:53:17

tak už jsem to s ředitelem výše zmíněné školy probrala, sám byl překvapen, jak to jeho zástupce rozděluje. řekl, že vydá asi vnitřní směrnici, kterou upraví čerpání studijního volna především na dobu vedlejších prázdnin.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 návštevníků