odstupné

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

odstupné

Příspěvekod Lauralabra » úte 12. kvě 2009 12:33:47

Dobrý den.

Ráda bych se zeptala na následující.
Vedení školy se chce v červnu rozloučit s jednou kantorkou a chce ji dát nadbytečnost. Může, protože jsme hudebka :whistle: , takže její úvazek bez problémů rozpustí mezi ostatní muzikanty. Jenomže..... dotyčná to ještě neví. Bude mít nárok na odstupné ve výši 2měsíců a o to jde. Musím si o tyto peníze žádat na kraji, ale v jaké výši? Jak vypočítám odstupné? A co, když pak dotyčná kantorka vezme raději ne nadbytečnost , ale dohodu?? Co pak s účelově vloženýma financema-odstupné?? Vracet kraji??
Pořád je nějaký problém - mě snad omejou :o

Děkuji za radu :bye:
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: odstupné

Příspěvekod Lenka Štírková » úte 12. kvě 2009 13:34:38

Taky mě takový problém čeká, doufám, že Vám někdo poradí, abych to uměla v říjnu řešit.

S pozdravem

L.Štírková
Lenka Štírková
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 05. bře 2009 14:26:43

Re: odstupné

Příspěvekod refi » úte 12. kvě 2009 13:39:36

téééda to je ale otázek ;)

není mi jasných hned několik věcí :
1) bude propuštěna pro nadbytečnost, ale nakonec se její úvazek rozdělí mezi ostatní muzikanty. tak kde je teda ta nadbytečnost, když po ní zbyde úvazek k rozdělení?
2) odstupné již není dvou měsíční, ale tříměsíční. pouze výpovědní doba zůstává dvouměsíční.
3) peníze na odstupné vám asi zřizovatel nedá navíc, ale nejspíš sebere z mezd a dá do OPPP. takže kdyby vám nakonec zůstaly, zkusíte požádat o převod zpět.
4) myslíte, že by paní učitelka nevzala odstupné a přistoupila na dohodu bez odstupného?

každopádně tohle jsou věci, které by měly jít nějak pěkně za sebou:
- promyslet si důvod výpovědi
- promluvit s učitelkou, předat jí výpověď pro určitý paragraf ZP
- pokud by se jednalo o odstupné, spočítat ho z průměrného výdělku
- požádat zřizovatele o peníze na odstupné (tento bod bych možná řešila ještě dříve, než výpověď dáte)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: odstupné

Příspěvekod Lauralabra » úte 12. kvě 2009 14:45:57

Je to tak, že vedení ji chce takříkajíc vyhodit. Udělala pár průšvihů,vždy stejných, kdy vynesla informace z porady mezi rodiče .Vždy se přivřelo oko a tutíž nebyla daná důtka, ani jinak nebyla trestána - např. snížení os.přípl. Teď po šíleném konfliktu vedení s rodičema, které ona kontaktovala a řekla, co se na poradě říkalo o jejich dceři, vední vymyslelo, že ji propustí pro nadbytečnost-aby se ji zbavilo a její úvazek rozdělí mezi kantory, kteří mají jenom částečný úvazek a část bude muset jít do nadúvazků.
Ta učitelka neví, co se na ní chystá. Nadbytečnost dostane až v červnu - prý aby negativně neovlivňovala děti. Dovolená na 2měsíce ji pochopitelně nestačí, protože se bude krátit a vedení má připraveno přeřazení na náhradní práci - mytí oken. Tutíž je tady možnost, že učitelka, než aby myla okna raději přistoupí na dohodu a odejde sama. Nevím, zda je tento způsob ukončení PP v souladu s čímkoli, vím, že je amorální a odsuzuji ho. Chyba byla na straně vedení, že nezasáhlo hned poprvé.Jsem ale malý pán.
Kdyby se stalo, že by raději odešla na dohodu, odstupné by tady zůstalo. Proto jsem se ptala, zda by se muselo vrátit, či převést do OPPP.

Nevím, zda jsem to napsala srozumitelně, snad ano.
Zatím moc děkuji :bye: :bye: :bye:
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: odstupné

Příspěvekod witty » stř 13. kvě 2009 10:13:53

Nevím nevím, jestli vám kývne na to mytí oken, zdá se mi to napaditelné. A taky doufejte, že nedá na pracák žádost o přezkoumání té nadbytečnosti (jestli ty "její" hodiny budou mít ostatní kantoři jako přesčas).
Ještě máte jednu možnost rozvázání pracovního poměru - dohodou, ale z důvodu nadbytečnosti, tudíž i s odstupným. Takhle jsem končila já před 4 lety. Mohla by skončit po vyčerpání poměrné části dovolené někdy v červenci, vyhnula by se mytí oken :D a měla by pak podporu z ÚP. Jiná varianta - skončit 30.6., dovolenou byste jí proplatili a podporu by brala už od 1.7. (takže by na tom trochu vydělala).
Přeju pevné nervy při vyjednávání a nezapomeňte, že kantoři jsou éterické bytosti a potřebují jemné zacházení :rofl:
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: odstupné

Příspěvekod Deny » stř 13. kvě 2009 11:01:18

Pro Lauralabra
Hezký den,
až všechno vyřešíte (a to držím palce, zdá se mi to u vás docela složité) a budete paní učitelce dávat odstupné a pracujete ve VEMĚ, tak já jsem
už 2x odstupné vyplácena a postupovala jsem takto: Nejdříve k financím - vždy do rozpočtu na příští rok počítáme s odstupným v OPPP, pokud se
nevyplatí, musí se vrátit, ale v případě nutnosti se vyhnete problémům "shánění financí".
Teď postup - do F 3 do okénka "odstupné a odchodné" se zadá 2 (odstupné se vypočte a částka ohlásí, ale nevyplatí), odstupné dáte 3.
V chybáři se ohlásí výše odstupného, v měs. změnách dáte kód 570 a napíšete částku.
V těchto dvou případech žádné problémy nenestaly, je to i popsáno v publikaci VEMA, str. 71.
Přeju úspěšné vyřešení celé situace (kterou ale vůbec nezávidím). Deny :?
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků