doprovod zletilého dítěte do lázní

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod Jarca » úte 11. říj 2011 13:56:42

Milé radilky, prosím o radu.
Jsme příspěvková organizace a naše pracovnice poveze devátenáctiletou dceru, (která navštěvala zvláštní školu - je tam nějaké postižení) do lázní. Ptám se, má zaměstnankyně na tento den nárok na pracovní volno s náhradou platu.Děkuji moc. Jarča
Jarca
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 14. dub 2011 8:01:03

Re: doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod refi » úte 11. říj 2011 14:30:13

má nárok na 1 den volna s náhradou platu. viz par. 199 ZP

cituji z výkladu:

Pracovní volno k doprovodu rodinného příslušníka (manžela, manželky, druha, družky, dítěte, rodiče a prarodiče nebo jeho manžela či manželky) do zdravotnického zařízení k vyšetření nebo ošetření při náhlém onemocnění nebo úrazu a k předem stanovenému vyšetření, ošetření nebo léčení.
Pracovní volno se poskytne jen jednomu z rodinných příslušníků na nezbytně nutnou dobu, nejvýše však na 1 den, byl-li doprovod nezbytný a uvedené úkony nebylo možno provést mimo pracovní dobu.
a) s náhradou mzdy nebo platu, jde-li o doprovod manžela, druha nebo dítěte, jakož i rodiče a prarodiče zaměstnance nebo jeho manžela
b) bez náhrady mzdy nebo platu, jde-li o ostatní rodinné příslušníky.

Kdyby náhodou v době, kdy doprovází dítě, čerpala paragraf na dítě, nemůže použít výše uvedené odstavce, ale bude čerpat dále paragraf.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod Jarca » úte 11. říj 2011 14:38:17

Děkuji za odpověď. Jen jsem si nebyla jista zda lázně patří do kategorie zdr.zařízení ......
Jarca
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 14. dub 2011 8:01:03

Re: doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod refi » úte 11. říj 2011 14:51:42

lázním odpovídá doprovod na léčení. ale máte pravdu, že z citovaného znění zákoníku to není zcela jasné, lázně nejsou dle mého názoru zdravotnické zařízení. ale my bychom u nás toto volno poskytli.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod Jarca » úte 11. říj 2011 15:02:19

Děkuji. Jaru
Jarca
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 14. dub 2011 8:01:03

Re: doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod Dája2 » úte 11. říj 2011 15:27:44

Já si myslím, že lázně jsou zdravotnické zařízení. Letos jsem tam byla na léčení (tzv. na křížek) a musela jsem platit mimo jiné 60 Kč poplatek denně jako v nemocnici - tak z toho by mi vyplývalo, že to zdravotnické zařízení je :)
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: doprovod zletilého dítěte do lázní

Příspěvekod refi » úte 11. říj 2011 15:35:28

jj, dájo, za chvíli budeme platit 60 kč i za to, že si přečteme na internetu, jak si vytáhnout klíště :D ale zdravotní pojišťovny mají seznam zdravotnických a lázeňských zařízení zvlášť, ale nijak jim to nevadí, že se platí tam i tam :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků