Průměr na náhrady

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Průměr na náhrady

Příspěvekod Samantha » pon 19. zář 2011 10:43:11

Dobrý den,
jak postupujete při stanovování pravděpodobného průměru na náhrady? Vypočtete si ho sama a pak Vám ho někdo odsouhlasí, např. ředitel ?
Jde mi o to, že začátkem března mi nastoupila paní učitelka na PPM, předtím byla v PN, a v září jí končí PPM a bude nastupovat na dovolenou 40 dní, na kterou jí vznikl nárok. Jelikož od letošního roku jsou pro pedagogy nové tabulky a toto byla učitelka s praxí do 6 let, tak od ledna poskočila o 3.040,- Kč. Na dotaz u zřizovatele mi řekli, že musím brát tarif, jako kdyby pracovala teď + předpokládané osobní + třídnictví (byla třídní), to je mi vše jasné. Takže mi vychází vyšší průměr na náhrady než měla v roce 2010. Schvaluje Vám někdo takto vypočítaný průměr na náhrady? Máte něco písemně?
Ve firmě, kde jsem předtím pracovala, byl postup takový, že vedoucí PaM takovýto vypočítaný průměr schvaloval. Ale to byl výrobní závod. Ve školství ale nevím, jaký je postup. Tady je účetní a já mzdová účetní, nad námi ředitel.
:roll:
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Průměr na náhrady

Příspěvekod alices » pon 19. zář 2011 12:27:11

Osobní a třídnický příplatek je v platovém výměru vždy na období od-do, takže je možné, že v současnosti už není nárok, navíc je to nenároková složka. Protože nepracuje, dovolená se jí bude proplácet z pravděpodobného výdělku, tj. ze současného tarifu. Vema toto spočítá sama.
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42

Re: Průměr na náhrady

Příspěvekod refi » pon 19. zář 2011 13:27:50

nadtarifní složky bych brala z platu, který měla stanovený na začátku školního roku, tedy k 1.9.2010, tarif samozřejmě porostl, takže tam by byla změna. a potvrzení od vedení o tom, jaký by měla v současnosti plat, si nechte podepsat spíše pro vlastní klid, ale stejně musí vše odpovídat zákoníku práce. my co máme vemu, tak už to řešit nemusíme a když tak jen velmi výjimečně. jaký program máte vy?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků