Dovolená při změně pracovního režimu

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Neználek » pát 02. zář 2011 12:43:49

Dobrý den,
prosím o radu ohledně dovolené při změně pracovního režimu. Náš zaměstnanec (nepedagog) pracoval 3 dny v týdnu (po, st, pá), jeho nárok na dovolenou mi program spočítal na 15 dní za tento rok. Z loňska mu zbyl ještě jeden den dovolené, takže měl celkem 16 dní.
Letos si již vyčeral 10 dní, takže mu zbývá 6 dní. Nyní tento zaměstnanec skončí dohodou k 30.9.2011, zároveň od září bude pracovat jen 2 dny v týdnu (ÚT, ČT), pak skončí jeho PP a pro nás bude pracovat již jen externě na nějakou mandátní smlouvu. Vše si dohodli mezi sebou a všichni souhlasí. A já teď mám řešit, co s tím. Pokud mu změním režim, tak už přečerpal dovolenou podle mě o 2 dny, tyto 2 dny by mu měl program odečíst minusem. Ale teď nevím, když po výplatách v září nastavím režim jen na 2 dny v týdnu, kolik hodin dovolené mu vlastně odečete. Dosud pracoval 5 + 5 +4 hod, nyní bude pracovat 7 +7 hodin. No je v tom guláš a já to mám řešit.
Jak se prosím postupuje při změně režimu, program mi to prý spočítá tak, že když mu v září nastavím, že pracuje jen 2 dny v týdnu, tak bude brát jako by pracoval od začátku roku 2 dny v týdnu. Tudíž bude mít jiný roční nárok na dovolenou a podle mě přečerpané 2 dny dovolené. Máte někdo podobný případ a co s tím? Moc prosím o radu. Děkuji.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod refi » pát 02. zář 2011 14:13:52

pokud zadáte změnu režimu od září, tak vám to program nemůže přepočítat zpětně za celý rok, prostě jen pokrátí roční nárok o ten kousek za září. v jakém programu pracujete?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Neználek » pát 02. zář 2011 14:30:12

Mám "Avensio" z Klatov.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Pralina » stř 26. říj 2011 9:31:15

Prosím o radu ohledně dovolené. Učitelka učila od ledna do června 5 dní v týdnu, od září učí pouze 4 dny v týdnu. Nikdo mi to neřekl, že to tak bude od září mít a samozřejmě má vyčerpanou za prázdniny celou dovolenou (tj. 40 dní). Mzdový program (Mzdy 2000) mi teď samozřejmě křičí: dovolená -2 dny. Zástupkyně (dává podklady pro mzdy) někde "vyštrachala", že bych jí měla nárok na dovolenou přepočítat - jakoby celý rok chodila 4 dny. Nemůžu k tomu nikde nic najít. Poradíte prosím někdo, kdo máte se změnami úvazku a dovolenou nějakou zkušenost? Zatím jsem s tím nic nedělala, protože tápu.
Děkuji moc
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod refi » stř 26. říj 2011 11:28:27

u nás toto řešíme v podstatě každoročně a proto chci už s předstihem vědět, kdo bude od září učit méně, abychom jim mohli řešit kratší nárok na dovolenou. program vám to počítá dobře, samozřejmě nepřepočítávat nic zpětně, pouze k datu změny. u nás to díky tomu, že to řešíme už před prázdninami, děláme tak, že tito učitelé přijdou do školy dříve než na přípravný týden a chybějící dny dovolené si odpracují nějakou zadanou prací. pokud se vám to už takto stalo a chybí dva dny, tuším že v prosinci vám to program ve výplatě srazí, na to je třeba zaměstnankyni připravit. proberte to s vedením a nastavte si systém, jak se vzájemně včas informovat a na tyto případy být připraveni.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Pralina » stř 26. říj 2011 13:25:27

Moc děkuji Refi, taky se mi přepočet dovolené zdál jako nesmysl. Máme takový případ poprvé, paní zástupkyně mi to řekla pozdě. Budu si to pamatovat pro příště a trvat na dodání úvazků a pracovního režimu už v červnu. Děkuji moc. :thumbs up:
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod saba » pon 31. říj 2011 11:56:58

To má paní učitelka i snížený pracovní úvazek? Možná jsem to jen nepochopila, ale jestli učí 4 dny (přímou vyučovací povinnost- podle rozvrhu), může 5. den vykonávat nepřímou výchovnou práci.
Tak by měla dovolenou 40 dnů.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Pralina » stř 02. lis 2011 12:28:28

Paní učitelka má i zkrácený pracovní úvazek - má 0,7619 úvazku. Učí od pondělí do čtvrtku.
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod saba » čtv 03. lis 2011 8:57:55

Myslím, že i při zkráceném úvazku, kdy to vychází zhruba na 6 hodin denně při 5denním režimu, by se dovolená krátit nemusela. Ale musí mít přesně rozepsanou pracovní dobu na přímou a nepřímou výchovnou práci. Na dovolené je už stejně krácená, memá placeno 8 hodin/den.
saba
 
Příspěvky: 219
Registrován: úte 04. kvě 2010 11:54:58

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Pralina » úte 08. lis 2011 12:02:49

Přiznám se, že tomu krácení moc nerozumím. Pokud bych jí musela ty dva dny, co program spočítal jako přečerpané, srazit, nevím jak to udělat v programu (Mzdy 2000). Nemáte někdo prosím zkušenost, jak na to? Jedině nějak vystornovat dovolenou v srpnu, ale pouze dva dny.... a má čerpaných 20. Teď už je totiž jiný průměr, a program mi sražení ani nenabízí. Pěkně jsem se do toho (ne vlastním přičiněním :x ) zamotala....
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Markethka » úte 08. lis 2011 15:18:31

Měla jsem takový případ, že jsem omylem zaměstnankyni proplatila 2 dny dovolené navíc. Následující měsíc jsem do programu mezd (MZDY 2000) zadala do mzdových položek kód 6111 - propalacená dovolená + oprava mínusem 2 dny, program si to přepočítal :bye:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Markethka » úte 08. lis 2011 15:31:17

Až teďjsem si všimla, že to bylo už za srpen, tak to nevím, jak to udělat. Zkusila jsem ve mzdových položkách kód 6111 a napsat - 2 dny a dát tam ten průměr co měla za minulé čtvrtletí a spočítalo se to. Ale je pravda, že nevím co to udělá ve finále :gmad:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Pralina » úte 08. lis 2011 16:02:23

Moc děkuji Marketko, říkala jsem si, že asi zkusím zavolat do Klatov a zeptat se na to. Musím to do konce roku nějak dořešit. Pan ředitel chce, abych to srazila až budou odměny pro pedagogy, aby neměla paní učitelka propad v příjmu. Tak jsem to zatím nechala. Třeba je tu ještě někdo, kdo už to taky řešil a vyřešil a ještě poradí. Moc děkuji :)
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod refi » úte 08. lis 2011 17:06:43

já si myslím, že správný program by měl dovolenou krátit buď při konci pracovního poměru nebo při ukončení kalendářního roku, tzn. že vám to nejspíš váš program sám pokrátí až ve výplatách za prosinec. proto pozor na to, abyste si to teď nezadala jako krácení a v prosinci to za vás ještě jednou neudělal program!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Dovolená při změně pracovního režimu

Příspěvekod Pralina » stř 09. lis 2011 13:18:04

to já právě taky netuším, jak se program zachová, ale minulý měsíc to na mě křičelo, že je přečerpaná dovolená (a nabízelo mi sražení), tento měsíc už se program tváří jako by nic. Neukazuje mi ani -2 dny, ani mi v kontrole nekřičí přečerpanou dovolenou. Myslím si proto, že to asi budu muset udělat sama.Když jsem na něj nereagovala, tak na mě asi kašle :D U nás nemůže zpracování mezd proběhnout jeden měsíc bez problémů, zástupkyně, co mi dávají podklady, tam pokaždé připraví nějaký špek... :evil:
Pralina
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát 20. bře 2009 9:58:14

Další

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků