Mateřská dovolená přecházející z roku 2011 do 2012

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Re: Mateřská dovolená přecházející z roku 2011 do 2012

Příspěvekod venuse » pát 24. čer 2011 8:49:18

Vím, že je Vám všem divné, proč toto řeším už teď, když se jedná o rok 2012, ale paní je trochu "šťoura" a někdy mi přijde, že ona je tu mzdová a ne já, ale to ona šťourá úplně do všeho a všem a je to taková chytrá horákyně. A její dvě kolegyně, co přišly z rodičovské, jí právě řekly, že bude mít nárok na celou dovolenou, protože ony to tak měly. Ale tam to bylo jasné, obě měly MD v jednom roce, nelámalo se to, jako v tomto případě.
Ale nedalo mi to, a napsala jsem dotaz na JUDr. Bořivoje Šubrta, který nám přednáší na seminářích, je i jedním z autorů Abecedy mzdové účetní, a odpověděl mi toto:

"Máte pravdu, jsou na postup uvedené 2 názory, a tedy obě možnosti přichází v úvahu - je na vůli zaměstnavatele, jestli zaměstnankyni poskytne celou dovolenou za rok 2012 nebo jen dovolenou za odpracované dny. Bude muset rozhodnout Váš ředitel. Paní by měla smůlu v tom, že součet mateřské dovolené, čerpání 14,5 dne dovolené staré a 7 dnů poměrné části nové dovolené by činil 59,5 dne - pokud by to bylo o 0,5 den více, vznikl by jí odpracováním 60 dnů nárok na celou novou dovolenou.
Srdečně zdraví
JUDr. Bořivoj Šubrt"

A teď jsem opravdu zase tam, kde jsem být nechtěla. Už to řešit nebudu, paní řeknu, že vše se dozví až po mateřské, bude nový zákoník práce, kdo ví, co bude.... Takže všem děkuji za názory. [:-}
venuse
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. čer 2011 8:59:25

Re: Mateřská dovolená přecházející z roku 2011 do 2012

Příspěvekod pavla ma » pát 24. čer 2011 9:07:34

sonajda píše:venuse, nechápu, proč je maminka tak nedočkavá??? :D ještě neporodila a už se zajímá, kolik bude mít v r.2012 dovolené
:mosking:
pročetla jsem si časopis mzdová účetní č.6 a na str.23 je př.2, který odpovídá vaší situaci - vyplývá z něj, že za rok 2012 počet dnů dovolené je 0 (slovy: nula)

takže mamince /myslím tu nedočkavou maminku - jiné mamince to říkat nemusíte :mosking: / vysvětlete, že počet dnů ji řeknete až podle skutečnosti, tj. podle skutečného nástupu na MD ..... co když porodí předčasně??


Měla jsem namysli stejný příklad, ale mě z toho vyplývá, že má nárok na dovolenou za odpracované dny. Je to na str. 24, mzdová účetní č. 6 (ANAG), čtvrtý řádek od vrchu. A je to tak i v poslední větě.
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: Mateřská dovolená přecházející z roku 2011 do 2012

Příspěvekod venuse » pát 08. črc 2011 9:55:34

Situace se radikálně změnila. Paní učitelka je od 1.7.2011 na neschopence v nemocnici, nastaly nějaké komplikace a jsou i dohady ohledně termínu porodu, který se liší v rozsahu 4 týdnů (dítě prý je malé)? To znamená, že letošní dovolenou už maminka nevyčerpá vůbec, bude jí čerpat až v roce 2012, z toho mi tedy vyplývá, že bude mít v roce 2012 nárok také na celou dovolenou, takže bude čerpat 2 x 40 dní dovolené? To je docela dost. Je to tak? :roll:
venuse
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 06. čer 2011 8:59:25

Re: Mateřská dovolená přecházející z roku 2011 do 2012

Příspěvekod sonajda » pát 08. črc 2011 15:47:12

jáááj :( venuse.... nechtěla jsem paní nic špatného přivolávat :roll:
proto radím: nezabývejte se ničím, co teprve bude a co neovlivníte .... momentálně je paní na neschopence a vyčkejte , co bude dál :whistle:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Mateřská dovolená přecházející z roku 2011 do 2012

Příspěvekod marmart » pon 11. črc 2011 13:26:36

Něco k problému dovolené a RD mužů:

Nástup manžela na rodičovskou dovolenou.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Předchozí

Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků