Samostudium - jak ho lze čerpat?

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Samostudium - jak ho lze čerpat?

Příspěvekod noovicka » pát 13. kvě 2011 11:25:01

Dobrý den,
mám dotaz ohledně čerpání samostudia. Výklady se různí a tak nevím, jsem v tomto oboru nováček. Takže:

1) pokud jede učitel nebo zástupce ŘŠ na celodenní školení (jde např. o školení ZŘŠ, nebo metody výuky atd) - tak co má vykazovat (čerpat)? Vykazuje jako že byl v práci, nebo vykazovat školení (náhrada mzdy), nebo může vykázat samostudium?
V kapitole "Další vzdělávání pedagog. pracovníků" je uvedno, že další vzdělávání pedagog. pracovníků se uskutečňuje na vysokých školách, v zařízení dalšího vzdělávání (akreditovaných MŠMT) - to je u nás Krajské centrum vzdělávání, a samostudiem.
Takže pokud jede na nějaké školení na akreditované pracoviště MŠMT, mohl by vykázat samostudium, či se mýlím.

2) paní učitelka si soukromě studuje speciální pedagogiku na VŠ - výuka 1x za 14 dní v pátek a v sobotu. Musí si na pátek brát dovolenou nebo může vykázat samostudium?

3) samostudium prý nelze čerpat v době letní prázdnin? Proč? V odstavci 7 je uvedeno 12 dní ve školním roce, školní rok je od 1.9. - 31.8. či nikoliv?



Poradí mi někdo? Předem děkuji.
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: Samostudium - jak ho lze čerpat?

Příspěvekod refi » pát 13. kvě 2011 11:49:18

1) samostudium podle mne není účast na školení, i když akreditovaném
2) netuším, jak to je, když studuje soukromě ... v tom neporadím :oops:
3) samostudium po celý školní rok, tedy i v době letních prázdnin. samozřejmě je nesmysl ho čerpat místo řádné dovolené, protože pak se to škole sakra prodraží, když budou mít učitelé zůstatky místo vyčerpané dovolené.

u nás se samostudia vyčerpají během všech vedlejších prázdnin. nikde není řečeno, že se musí 12 dnů vyčerpat, je to jen na vedení školy, zda ho nařídí a kdy.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Samostudium - jak ho lze čerpat?

Příspěvekod hanna » pát 13. kvě 2011 15:27:32

Samostudium ve výši 12 dní má pokrýt vedlejší prázdniny v průběhu školního roku. Náležitost je na školní rok, tj. od 1.9. do 31.8. Ale není to nárokové. U učitelů, kteří učí celý rok, není problém to vyčerpat. Problém by mohl nastat u těch, kteří nastupují v září a mají nárok v tom roce na 13,5 dne dovolené do konce kal. roku a od 1.1. znovu nárok 40 dní. U nás proto tě, pozděj nastupivším dáváme nejdříve čerpat dovolenou i na všechny "vedlejší" prázdniny. A až jestli by něco nepokryla dovolená z předcházejícího roku, tak čerpají SV. Ale o velkých prázdninách všichni čerpají dovolenou z nároku 40 dní. Problémy s tím nemáme.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Samostudium - jak ho lze čerpat?

Příspěvekod marmart » čtv 26. kvě 2011 12:39:24

Samostudium.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků