Nárok na dovolenou u nového pracovníka

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Nárok na dovolenou u nového pracovníka

Příspěvekod Neználek » čtv 16. dub 2009 13:06:20

Dobrý den,
potřebuji radu týkající se dovolené. Vychovatelka ve školním klubu dala v březnu výpověď, skončí 31.5.2009 a od 1.6.2009 nastoupí nová vychovatelka, která v červenci pojede s dětmi na týden na tábor. Nevím, co s ní přes prázdniny, kromě toho týdne, co pojede na tábor, netuším, co bude ve škole dělat. Naše škola se o prázdninách bude stěhovat, tak mi bylo řečeno, že bude stěhovat školní klub, ale .... Zajímalo by mě, zda jí můžu dát již v červenci nebo v srpnu dovolenou, kdyby potřebovala? Kolegyně, která pracuje léta ve školství, mi řekla, že jí můžu dát klidně měsíc dovolenou, protože se počítá s tím, že bude pracovat až do konce roku. Kdyby odešla nebo se nám nelíbila ve zkušební době, tak jí to zase srazím. Také jako vychovatelka bude mít od září 2009 nárok na samostudium, ne? Děkuji za radu :whistle:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Nárok na dovolenou u nového pracovníka

Příspěvekod refi » čtv 16. dub 2009 14:07:42

kolegyně vám to řekla správně. pokud je předpoklad, že vychovatelka bude pracovat do konce kalendářního roku, můžete jí dát celý nárok na dovolenou, který jí na toto období vznikne. kdyby skončila dříve, srazíte jí přečerpanou dovolenou v poslední výplatě. pokud dovolená nestačí, není to v podstatě její problém, ale váš, abyste ji zaměstnali i podobu prázdnin. praxe je ale taková, že se píše práce a stejně jsou holky doma :) co taky s nimi ve škole, když tady chceme klid :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nárok na dovolenou u nového pracovníka

Příspěvekod ega » čtv 16. dub 2009 15:06:17

To u nás bychom vzali pracovníka na měsíc na dohodu o PP a na smlouvu až po prázdninách...
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků