Ošetřovné při zkráceném úvazku

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

Ošetřovné při zkráceném úvazku

Příspěvekod noovicka » čtv 05. kvě 2011 15:05:25

Dobrý den,
paní učitelka pracuje na zkrácený úvazek pondělí - čtvrtek. Koncem měsíce června a v červenci pojede s dcerou na měsíc do lázní. Aby jí zbyla dovolená na prázdniny, bude si brát ošetřování. Je možné čerpat ošetřování 9 dní v červnu a hned dalších 9 dní v měsíci červenci? Jak se bude vykazovat a proplácet ošetřování u zkráceného úvazku? Sociálka vyplácí ošetřovné od prvního dne v délce 9 kalendářních dní. Když ale paní pracuje jen 4 dny v týdnu, jak to bude vypadat s ošetřovným. Ve mzdách se mi bude vykazovat jen na dny, kdy paní pracuje, ale od sociálky dostane zaplacený i pátek (sobota a neděle je mi jasná), ale ten pátek mi leží v hlavě. Je to pro mě nové, tak nevím. Děkuji.
noovicka
 
Příspěvky: 42
Registrován: čtv 14. dub 2011 19:49:10

Re: Ošetřovné při zkráceném úvazku

Příspěvekod marmart » pát 06. kvě 2011 10:45:39

Nemocenské i ostatní dávky se vyplácí za kalendářní dny bez ohledu na to, kolik dní v týdnu pracuje. Pouze náhrada, kterou vyplácí zaměstnavatel je ve dnech, kdy zaměstanci uniká příjem.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: Ošetřovné při zkráceném úvazku

Příspěvekod hanna » pát 06. kvě 2011 10:51:52

Myslím, že doprovod do lázní musí odsouhlasit revizní lékař, který odesílá dítě do lázní, že doprovod je nutný. Pak by paní v lázních vystavili klasickou pracovní neschopnost, poslala by vám neschopenku a vy byste s ní nakládala stejně jako s ostatními PN. Myslím, že ošetřování jí nikdo nevystaví. Když nebude mít neschopenku, musí si vzít dovolenou nebo neplacené volno u vás. Já bych to jinak neřešila. Pokračování OČR na stejné dítě lze pouze v případě, že je proluka alespoň jeden den. OČR náleží za kalendářní dny, vyplácí sociálka, a vy zadáváte do mezd taky v kalendářních dnech. Plat se počítá samozřejmě za odpracované dny, ale to nemá na kal. dny OČR vliv.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků