VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod pitrs » pon 06. dub 2009 9:16:37

Tak jsme si v práci poránu podebatovali to výši náhrad za přespočetné hodiny...

nic nového pod sluncem, akorát to čas od času namíchne. že učitelé mají za přespočetné hodiny, tj všechno, co odučí nad stanovenou míru vyučovací povinnosti, náhradu ve výši dvojnásobku průměrného výdělku. KOlikrát to udělá i 500 Kč na hodinu... ve skutečnosti 45 minut před tabulí. Co si o tom myslíte? mě už napadlo obrátit se na nějakého poslance, ať se řeší návrh změny zákona o pedagogických pracovnících, kterým by se výše takovéto náhrady snížila. Proč mají učitelé za hodinu zaplacené dvě a ještě průměrem? A když už, proč ne i ostatní pracovníci nemají taková privilegia za přesčasy?

V dnešní době, kdy nepedagogům zvýší tarif a nepřidají ani korunu, se hledají všemožné rezervy, no, nemohla by být tahle jednou z nich?

pěkný pracovní den Pitrs;-)
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod Eva » pon 06. dub 2009 9:20:28

To je opravdu dobrý nápad. Tam by se dalo ušetřit dost peněz. Taky se mi takové proplácení přespočetných hodin nelíbí, ale co my s tím naděláme - asi nic.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod refi » pon 06. dub 2009 9:25:49

vzpomínám si přesně na tu chvíli, kdy to vešlo v platnost a nikdo neměl odvahu to vyplácet hned za leden, protože se to zdálo jako úplný nesmysl. a tak mi to přijde i dodnes. nejdříve nám vzali 14. plat. pak i 13. plat. ale to všem stejně. nám to ale nikde nevykompenzovali, zato pedagogům se platí luxusně každý přesčas. od začátku to cítím jako absolutní nespravedlnost a to nejen vůči nám ostatním ve škole, ale všem lidem ve státě, kteří o tomto ani neví. vzhledem k tomu, že je ale vedení taky pedagogické, všem se to líbí :whistle: ;)

a věřte mi, že s tímto neuděláme vůbec nic, na to je nás příliš málo a odbory se staví za většinu, tedy za pedagogy.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod pitrs » pon 06. dub 2009 9:41:48

Mě připadá, že se učitelů začíná každý bát... v době ekonomické krize, kdy zaměstnanci ze soukromého sektoru zhusta končí na úřadech práce, v lepším případě na 65 % platu, se bojíme odebrat učitelům něco, co vypadá jako motivační složka platu, a de facto může působit jako diskriminace (porušuje se základní pravidlo - u jednoho zaměstnavatele za stejnou práci stejný plat) těch pedagogů, kteří přespočetné hodiny nemají. A že je opravdu nemá každý :crazy: u nás je o přesčasové hodiny docela bitka a já chápu, proč. je to zlatý důl bez veliké práce. ať se třeba umlátí :crazy:

BTW. Musím se smát, když za mnou chodí učitelky s trampkama v batohu, že odučily hodku a teď zrovna měly dvě hodiny volno, tak si skákly si zacvičit. Ještě jednu hodinu (uff, to se ještě narozčiluju s děckama, jsem já to ale chudák!) a jupííííííííííííí! jdu domů! ale ¨nějaká přespočetná by se šikla, himl! :yahoo:

to byl asi takový výkřik do pondělní tmy;-)
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod ega » pon 06. dub 2009 10:49:37

Přesčasy za 200% mě taky pěkně s.... Nevím, jak jinde, ale u nás rozhodně neplatí, že plný úvazek je 40 hodin :( Že je přímá a nepřímá výchovná činnost. U nás je jen přímá a přesčasy. V době nepřímé činnosti mají úvazek někde jinde.
To by se divili, kdybych se já sebrala a jeden den v týdnu šla dělat jinam a přitom si nechala zaplatit všech 5 dnů. :?
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod walda » pon 06. dub 2009 10:53:56

Ode mne jen výkřik do tmy. už jste se někdy snažili vysvětlit paní učitelce, že hodina má 60 minut a ne 45.
přeji hezký den
walda
 
Příspěvky: 35
Registrován: úte 03. bře 2009 14:15:18

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod ega » pon 06. dub 2009 10:57:40

walda píše:Ode mne jen výkřik do tmy. už jste se někdy snažili vysvětlit paní učitelce, že hodina má 60 minut a ne 45.
přeji hezký den


Není nad to, si společně postěžovat. :lol:
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod pitrs » pon 06. dub 2009 11:01:38

Oni se totiz chodi pripravovat na vyuku do te telocvicny s trampkama na nohach. je to velmi narocne, tak jim tech 15 minut gratis prejme muehehe :crazy:

meli jsme v praci nedavno kontrolu. a protoze ve skole taky trosku ucim (protože plat nepedagogickeho pracovnika me jaksi neuzivi), a vloni jsem dostala do hodiny sefku inspektoru, zadna velka priprava z me strany, snad jen den jsem tomu venovala a dopadlo to skvele, byla jsem i pochvalena! ;) taky delam svp a dalsi koniny co je zrovna treba.. muzu tedy srovnavat. nemam zadne prespocetne hodiny, oducim jen pet hodin tydne a slus. ale vybrat si, jestli ucit, nebo nest zodpovednost za celou ekonomiku skoly s tim, ze vyse platu je fakt nesrovnatelna, jdu radsi ucit. a pak se budu taky rvat o prespocetne hodiny :crazy:
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod pitrs » pon 06. dub 2009 11:02:57

ega píše:
walda píše:Ode mne jen výkřik do tmy. už jste se někdy snažili vysvětlit paní učitelce, že hodina má 60 minut a ne 45.
přeji hezký den


Není nad to, si společně postěžovat. :lol:


no jo, chlapi chodeji do hospody, my zasejc semka [:-}
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod halča » pon 06. dub 2009 11:23:53

Ono je to dost rozdílné taky škola od školy. U nás se někteří učitelé opravdu snaží a dělají si stále nové přípravy do výuky. Souvisí to i s tím, že učí ekonomiku a právo a tam se pořád něco mění, takže je to i nutí. Kolegyně ale dělá na základce, kde mají na prvním stupni přípravy stejné už několik let. Na druhé straně tam mají špunty, které učí pořádně se vysmrkat, pozdravit, prostě vychovávají a často i za rodiče v dost zásadních věcech. Já osobně bych jejich práci nechtěla, mám přece možnost jako každý druhý vystudovat pajdák a vrhnout se do toho. Ekonomika je moje parketa a budu se bránit, když mi učitelé budou shazovat mou práci, naproti tomu tu jejich bych nedělala. Asi by to pak odnášela moje rodina - umyj si ruce, slušně pozdrav, jé poznáš, co je tohle za kytičku? :D

Ať nadávám jakkoliv, většinu dní v roce se do práce těším. A hádejte, které měsíce mám nejraději? :yahoo: O:-)
halča
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 03. bře 2009 8:26:04

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod škola » stř 08. dub 2009 16:02:09

Dobrý den,
já bych poslala o prázdninách učitele vydělat si na prázdninové platy rukama(ha, ha, ha). Myslím že nežijí vůbec v tvrdé realitě a ještě se jim něco nelíbí!!!!
Zdravím
škola
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 08. dub 2009 15:47:52

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod kožíšek » čtv 09. dub 2009 7:32:25

něco?? jen něco?? mám pocit že mým milým pedagogickým kolegům se nelíbí ale lautr nic |:-(| zkuste jim někdy odmítnout vyplnění objednávek a poslat je zpět do kabinetu aby to přinesli předvyplněné.. zkuste jim říct aby si to či ono nakopírovali sami ikdyž to nestíhají včas do hodiny, že vy máte práci.. Zkuste prostě cokoli jim říct.. nelze! neexistuje! jsme tu přeci proto, abychom jim sloužili, neboť my jsme ti hloupí co nevystudovali :? co by si oni těch 200% nezasloužili?
Mám tu dokonce případy kdy kantorka odmítne jít suplovat jen proto, že se jelo třeba do divadla a jí odpadly hodiny a tudíž by to suplování neměla zaplacené 200% :gcrazy: to se pak na zástupce div nepodívá stylem " no seš úplně bl*ej?? co mam dělat zadarmo? "

O:-) no to byl jen takový čtvrteční výkřik do tmy.. dneska jsem tu v podstatě neskutečně ráda - jsou prázdniny.. děti doma, kantoři (většina) taky.. teď už jen skontrolovat kdo se mi to courá v přízemí :evil: ještě že tu mám dnes hlídače - psa 8-) [:-} pěkný den všem!
kožíšek
 
Příspěvky: 33
Registrován: pát 06. bře 2009 9:30:14
Bydliště: Chomutov

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod nono » pát 24. dub 2009 9:26:15

ale ale vždyť to děláme rádi ! :lol: Já panu učiteli vyplním i cesťák, má krásné smutné oči a je mu 28 a mě 52 ! :mosking: no holky buďme rádi, že nás někdo opravdu ale opravdu potřebuje. Představte si sedět doma na podpoře :cry: - myslím to fakt vážně. Já jsem ráda, že mám práci ikdyž chodím domů po později a někdy jsem tu i o SO a NE.
Ale K TÉMATU !!! už jsem se v nějaké rubrice zde ptala - je možné aby si pedagog vybral odučené přespočetné hodiny v náhradním volnu ??? nám bylo řečeno a je to i prý někde napsáno, že NELZE. Takže u nás : zaplatím odučené přesčasy 200 % a pedagog si bere neplacené volno na dny, kdy potřebuje něco vyřídit (dovolenou musí mít na letní prázdniny) Je to tak i u vás ?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod refi » úte 28. dub 2009 12:05:40

nono> kmenový pedagog si během roku dovolenou většinou nevybírá, to už by musela být moc velká výjimka. prázdniny a volna se řeší studijním volnem, dovolená zůstává na letní prázdniny. za přespočetné hodiny mají zaplaceno, ty se vybírat nemohou. důchodcům a zástupům naopak kódujeme dovolenou i o jarních prázdninách a jiných volnech, aby se pak nemusela ke konci jejich zástupu proplácet, je to pro nás levnější (i když to spravedlivé není). jinak se u nás taky bere neplacené volno jako u vás.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: VÝŠE NÁHRADY ZA PŘESPOČETNÉ HODINY

Příspěvekod nono » stř 29. dub 2009 11:12:39

Díky refi a hezký den :yahoo:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků