nepravidelná pracovní doba

dočasná pracovní neschopnost, dovolená, svátky, neplacená volna, odměny

nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod vackova » pon 23. bře 2009 16:17:17

Vážení, velice se potýkáme s problémem nepravidelné pracovní doby a fondu pracovní doby. Stále nevíme, zda se při nepravidelné pracovní době /směny jsou rozvrženy ve čtrnáctidenním cyklu/máme při měsíčním výkazu pracovat s pracovním fondem bez svátku nebo se svátkem. Může mi někdo poradit? Děkuji Vacková L.
vackova
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře 2009 16:13:58

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod witty » úte 24. bře 2009 12:41:00

Toto dilema jsme řešili u vrátných na internátu-ubytovně, kde je nepřetržitý provoz.
Takový zaměstnanec, kterému neodpadá směna z důvodu státního svátku (prostě proto, že provoz jede i o svátcích), musí v měsíci odpracovat o tuto sváteční směnu víc než např. vrátný na škole, která je o svátku zavřená (a tudíž mu směna odpadla, ale má ji placenou jako kdyby pracoval). Měsíční plat mají oba stejný, pokud nepočítám příplatky za svátek apod. Zdá se to trochu nespravedlivé, ale potvrdili mi to na inspektorátu práce.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod vackova » stř 25. bře 2009 11:43:11

Děkuji za odpověď. Můžete mi ještě říct, jest-li Vám inspektorát prozradil nějaký zákon /mimo zákoníku práce/, paragraf, nebo cokoli, o co se mohu opřít. Jde především o to, jak to lidem vysvětlit, aby věděli, kde jsem k tomuto závěru došla :bye:
vackova
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře 2009 16:13:58

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod witty » čtv 26. bře 2009 16:19:55

Tak po paragrafu jsem nepátrala, to vám neporadím.
Zkuste to vysvětlit takhle: připadla ti směna na svátek, takže odpracuješ např. o 8 hodin víc než školník nebo uklízečka, kterým odpadá směna z důvodu svátku. Dostaneš za to 8 hodin náhradního volna, které si vybereš jindy - tím pádem si vlastně svátek přesuneš na jiný den. Nebo ti zaplatíme příplatek za svátek 100%, takže máš ty hodiny vlastně zaplacené navíc.

Zaměstnanci v nepřetržitém provozu mají délku pracovní doby 37,5 hodiny týdně a nenadělávají si přestávku na jídlo, pokud jejich práce nemůže být přerušena (např. vrátný nemůže odejít z vrátnice, nají se při práci) - to je taky trošku výhoda.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod vackova » pát 27. bře 2009 14:02:57

Děkuji za odpověď. U nás se nepřetržitá doba týká pedagogických pracovníků - vychovatelů a asistentů pedagoga. Vzhledem k tomu, že máme nepřetržitý provoz a žádného pracovníka navíc, nemohou si vybírat náhradní volno. Také nedodržujeme zkrácenou pracovní dobu, mají rozvržených 40 hod. týdně. V ZP jsem na zkrácenou pracovní dobu narazila, ale musím to prodiskutovat s panem ředitelem. Takže ještě jednou díky. :bye:
vackova
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 23. bře 2009 16:13:58

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod Eva » úte 31. bře 2009 8:53:52

V poslední době se na naší škole rozšířilo vybírání náhradního volna u pedagogů. Jedou třeba týden na hory a odsuplují si 22 hodin zadarmo a tím si ušetří dovolenou a vyčerpají náhradní volno. Setkáváte se s tím někdo? V září dokonce jedna učitelka jede na 14 dní na dovolenou, takže již teď si supluje zadarmo hodiny /44 hodin/ a v září za to pojede na dovolenou. Já kdybych chtěla 14 dní náhradního volna musím nadpracovat 80 hodin. Ozvěte se jestli se to někde také praktikuje.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod Eva » stř 01. dub 2009 10:51:42

Eva píše:V poslední době se na naší škole rozšířilo vybírání náhradního volna u pedagogů. Jedou třeba týden na hory a odsuplují si 22 hodin zadarmo a tím si ušetří dovolenou a vyčerpají náhradní volno. Setkáváte se s tím někdo? V září dokonce jedna učitelka jede na 14 dní na dovolenou, takže již teď si supluje zadarmo hodiny /44 hodin/ a v září za to pojede na dovolenou. Já kdybych chtěla 14 dní náhradního volna musím nadpracovat 80 hodin. Ozvěte se jestli se to někde také praktikuje.


Stále se mi nikdo nevyjádřil, takže zkouším znovu vložit. Díky
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: nepravidelná pracovní doba

Příspěvekod leny » čtv 02. čer 2011 7:29:43

U nás např. je brána taková činnost jako jet s dětmi na hory jako vedlejší pedegogická činnost, kterou plní v rámci svého zaměstnání. Žádné hodiny navíc! Max. za supl, který opravdu odučí!
leny
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 19. kvě 2011 9:14:08


Zpět na Náhrady, odměny

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků