potvrzení o neuplatnění daň.zvýhodnění na děti

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

potvrzení o neuplatnění daň.zvýhodnění na děti

Příspěvekod Lauralabra » úte 12. led 2010 10:05:18

Dobrý den.
Chci se zeptat, zda je nutné mít daně, každý rok obnovené Potvrzení o tom, že manžel/ka/ mého zaměstnance neuplatňuje daň.zvýhodnění na společné děti / zák.669/2004Sb., §35c a 35d, nebo zda stačí mít toto potvrzení jedno a to je v platnosti nějakou dobu?? Jde mi o to, že já jako zaměstavatel vydávám toto potvrzení každý rok, ale mám případ, kdy je pro organizaci neskutečný problém potvrzení vystavit a já se s nima rok, co rok dohaduju.
Když tady byla kontrola z FÚ, tak roční potvrzení vyžadovala.

Děkuji za radu a přeju všem v tomto roce radost a pohodu [:} [:-} . Lenka :)
Lauralabra
 
Příspěvky: 78
Registrován: úte 12. kvě 2009 12:26:27

Re: potvrzení o neuplatnění daň.zvýhodnění na děti

Příspěvekod refi » úte 12. led 2010 10:14:39

myslím, že jste si odpověděla sama - pokud to kontrola vyžaduje, vyžadujte to i vy. já to vyžaduju taky, už proto, že nebudu pak někomu zpětně něco opravovat jen proto, že nenahlásil změnu úmyslně nebo nedopatřením. často jen díky tomu, že nějaká potvrzení vyžaduji, zjistí se, že je něco už jinak. a problém s tím nemá 99% organizací vystavovat :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: potvrzení o neuplatnění daň.zvýhodnění na děti

Příspěvekod Dahab » úte 12. led 2010 21:06:31

U nás taky to mzdová účetní každoročně vyžaduje a naopak zase já vystavuji po dohodě s ní stejné potvrzení pro protějšky pracovníků, pokud to zase potřebují oni. Naprosto bez problémů.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků