Daňové zvýhodnění na dítě

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod adjulu@seznam.cz » stř 24. led 2018 14:50:02

Dobrý den, zaměstnankyně mi dnes donesla potvrzení ze SŠ, že jí dcera ukončila k 11.1.2018 studium. Ptala jsem se zda má dcera práci, řekla mi že půjde na úřad práce. V září dceři bude 18 let a bydlí s matkou ve společné domácnosti. Může mít paní ještě daňové zvýhodnění na tuto dceru, pokud nebude pobírat podporu v nezaměstnanosti nebo nenastoupí do práce? Za leden jí ještě úlevu dám, protože k 1.1.2018 ještě studovala je to tak? Děkuji :)
adjulu@seznam.cz
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. led 2018 10:26:46

Re: Daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod hankachv » čtv 25. led 2018 8:25:52

Podle mě, když je vyživované dítě dítětem nezletilým do 18 let, tak na daňové zvýhodnění má nárok až do těch 18 let, i když nestuduje. Podmínka soustavné přípravy na budoucí povolání se týká dětí zletilých, tedy starších 18 let. Když jsem prostudovala Abecedu mzdové účetní 2017 od Anagu našla jsem tam vzorový případ: Dítě zaměstnance před dovršením 18 let věku ukončilo přípravu na budoucí povolání a nastoupilo do pracovního poměru. Bez ohledu na příjem dítěte bude zaměstnanci poskytované daňové zvýhodnění až do dovršení 18 let věku dítěte včetně měsíce, v jehož průběhu dítě tuto věkovou hranici dovršilo, a to i v případě, že by 18 let dovršilo prvního dne v měsíci. Společně hospodařící domácnost s rodiči musí být však zachována.
hankachv
 
Příspěvky: 13
Registrován: stř 17. kvě 2017 6:56:19


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník