tiskopisy

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

tiskopisy

Příspěvekod Markethka » pon 26. led 2015 15:41:40

Dobrý den, jsme škola - příspěvková organizace a dosud jsme vyplněné tiskopisy "Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti" a " Vyúčtování daně vybírané podle zvláštní sazby..." posílali poštou. Lze to i nadále nebo je musíme na FÚ poslat pouze elektronicky . Děkuji.
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: tiskopisy

Příspěvekod wwery » pon 26. led 2015 21:39:57

Hledala jsem na netu a našla :



Podání, která je nutné nově činit elektronicky

Od 1. ledna 2015 dojde k rozšíření okruhu podání, které je nutné činit elektronicky - datovou schránkou či přes portál EPO s elektronickou autentizací.

Povinnost elektronického podání nově vzniká, pokud:

se jedná o tzv. formulářové podání – přihlášku k registraci, oznámení o změně registračních údajů, daňové přiznání, hlášení, vyúčtování, dodatečné daňové přiznání, následné hlášení a dodatečné vyúčtování, a současně
podání činí osoba, která má zpřístupněnu datovou schránku (popř. ji má zpřístupněnu její zástupce).
Současně se stanoví specifický postup v situaci, kdy povinná elektronická forma podání není dodržena, a to včetně sankce

Z toho bych řekla,že to poštou půjde,pokud nemáte zřízenou datovou schránku.
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49

Re: tiskopisy

Příspěvekod danka » úte 27. led 2015 20:10:15

Povinnost posílat elektronicky je v případě, že máte zpřístupněnou datovou schránku a dále že máte zákonem uloženou povinnost mít účetní uzávěrku ověřenou auditorem. Nevím ale, zda musí být splněny obě podmínky současně. Nejjistější je zavolat na finanční úřad nebo zkuste na www.financnisprava.cz. A pozor na pokuty :D
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: tiskopisy

Příspěvekod Dahab » stř 28. led 2015 8:23:47

http://www.financnisprava.cz/cs/dane-el ... ny-prehled
http://epodpora.mfcr.cz/911.html
Tyto odkazy jsem dostala já od známé z FÚ a ještě mě upozornila, že už mají příkaz pokutovat částkou 2000,- Kč všechna podání, která dojdou písemně a subjekt bude mít datovou schránku!!!

Tak jsem nad tím trochu zapřemýšlela a to snad FÚ zaměstná nového člověka na to, aby zjišťoval kdo má datové schránky a kdo ne? To tedy nevím jak to budou zjišťovat, ale určitě se s tím poperou, dva tisíce jsou dva tisíce. Takže ať žije svoboda rozhodování!!!!! :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: tiskopisy

Příspěvekod Barusa » stř 28. led 2015 19:16:24

Tak přes EPO lze podávat dále, když nemáme datovou schránku.?Posílám bez podpisu a dávám ten papír s podpisem ředitele do 5. dnů na Fú. Lze tady dát i třeba přiznání k daní z příjmů? A co všechny přílohy třeba výkazy a pod k přiznání k daní z příjmů, loni jsme dávala ještě vytištěné na |FÚ včetně příloh. Jsem z toho už jelen
Barusa
 
Příspěvky: 441
Registrován: úte 14. dub 2009 8:24:59

Re: tiskopisy

Příspěvekod wwery » čtv 29. led 2015 14:37:40

Já myslím,že když nemáte datovou schránku,tak to daňové přiznání můžete podat normálně na FU jako v loni .
wwery
 
Příspěvky: 72
Registrován: pát 15. lis 2013 21:56:49


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků