Odpočet na studenta-zaměstnance

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Odpočet na studenta-zaměstnance

Příspěvekod ega » stř 20. bře 2013 9:22:14

Dobrý den,
mám zaměstnankyni, která studuje a chce uplatnit slevu na sebe jako studenta. Má maturitu na gymnáziu a dál studuje pro získání pedagogické kvalifikace STŘEDNÍ pedagogickou školu. Z potvrzení není jasné, zda denní nebo dálkové studium.
Všude jen čtu, že dálkové studium střední školy se neposuzuje jako soustavná příprava na povolání, tudíž není nárok na odpočet.
Mám po slečně chtít aby doložila, že je to studium denní? A může se v tom případě uplatnit sleva? A může vůbec tato situace nastat - zaměstnaná na celý úvazek (učtitelka v MŠ) a k tomu denní studium SŠ?
Hledala jsem v tématech, ale nenašla, zda se to tu už řešilo... díky za vaše rady a zkušenosti.
ega
 
Příspěvky: 148
Registrován: stř 04. bře 2009 10:10:14
Bydliště: Praha 9

Re: Odpočet na studenta-zaměstnance

Příspěvekod refi » čtv 21. bře 2013 10:00:56

řekla bych, že nárok na slevu nemá, protože o denní studium s největší pravděpodobností nejde ...
cituji:

Za soustavnou přípravu na budoucí povolání se v zásadě považuje studium na středních a vysokých školách v České republice nebo i v cizině, pokud je rozhodnutím ministerstva školství postaveno na roveň studia v ČR.

Výjimkou, kdy student nemá nárok na tuto slevu, je dálkové, distanční, večerní nebo kombinované studium na středních (nikoliv vysokých) školách, je-li v době takového studia výdělečně činný (kromě takzvaných dohod) nebo má-li v době takového studia nárok na podporu v nezaměstnanosti či při rekvalifikaci.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Odpočet na studenta-zaměstnance

Příspěvekod KateřinaK » pát 07. říj 2016 15:54:03

Dobrý den,
jak posoudit dle současné právní úpravy slevu na dani u zaměstnance - studenta vysoké školy v kombinovaném studiu? Má nebo nemá nárok?
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Odpočet na studenta-zaměstnance

Příspěvekod refi » pát 07. říj 2016 16:13:58

já myslím, že u vysoké může být kombinované, kdyby studoval střední, tak nelze ... už jsem ale dlouho neabsolvovala žádné daňové školení, tak možná odpoví někdo "čerstvější" :-)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků