Výpočet daně z DPČ od agentury RANDSTAD s.r.o. je to normáln

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Výpočet daně z DPČ od agentury RANDSTAD s.r.o. je to normáln

Příspěvekod robertf » sob 16. bře 2013 16:56:58

Dobrý den, zajímal by mě Váš názor na výpočet daně u Dohody o pracovní činnosti.
Jsem na ÚP a snažím se chodit na brigády. S uvedenou agenturou jsem podepsal smlouvu o DPČ. Odpracoval jsem 33 hodin za hrubou částku 80 Kč za hodinu. Vyplaceno mi bylo 1.625,- Kč což odpovídá hodinové sazbě cca. 49,- Kč. Zajímalo by mě zda je to normální či nikoliv. V případě potřeby mohu mailem zaslat výplatní lístek. Poradí mi v tomto někdo prosím?
Za každou radu, případně reakci Vám budu vděčný!
Přeji hezký den!
Obrázek
robertf
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. bře 2013 16:54:36

Re: Výpočet daně z DPČ od agentury RANDSTAD s.r.o. je to normáln

Příspěvekod refi » sob 16. bře 2013 22:53:06

pokud nepracujete ještě současně někde jinde, kde máte alespoň minimální mzdu, tedy 8 tis. měsíčně nebo nejste pojištěncem státu, je tento výpočet v pořádku. zaměstnavatel vám musel strhnout zdravotní pojištění nejen ze skutečně dosaženého příjmu (4,5%), ale i z rozdílu mezi dosaženým příjmem a minimálním vyměřovacím základem, který činí 8 tis. Kč (13,5%).
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výpočet daně z DPČ od agentury RANDSTAD s.r.o. je to normáln

Příspěvekod pavla ma » pon 18. bře 2013 9:05:32

Pán píše, že je na ÚP, tak si myslím, že mu neměli povyšovat. A taky neměl mít DPČ, ale DPP, aby z toho neměl pojistné....
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: Výpočet daně z DPČ od agentury RANDSTAD s.r.o. je to normáln

Příspěvekod witty » pon 18. bře 2013 10:49:28

Jako pojištěnec státu (evidence na ÚP) byste neměl mít sraženo zdr.pojistné 724,-
Účetní zřejmě neměla doklad o vaší evidenci na pracáku, ale po doložení by neměl být problém toto pojistné opravit a vrátit při příští výplatě. Pokud by se zaměstnavatel cukal, informujte se na vaší zdravotní pojišťovně.
Pokud byste uzavíral ještě nějaký pracovně právní vztah, dejte přednost dohodě o provedení práce, z té se neplatí pojistné (když odměna nepřesáhne 10 tisíc za měsíc), nebo dohodě o pracovní činnosti tzv. malého rozsahu, kde do částky 2500 měsíčně se pojistné také neplatí. Ušetříte tím 11% z hrubé výplaty na pojistném.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Výpočet daně z DPČ od agentury RANDSTAD s.r.o. je to normáln

Příspěvekod refi » pon 18. bře 2013 11:34:01

no jo, úřad práce, kde jsem dala voči :oops:
dpč má možná proto, že nesplní podmínky pro dpp (počet hodin), protože pro agenturu je jinak přece taky dpp výhodnější ... takže otázka je, na jaký rozsah hodin má pán dpč sepsanou.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků