RZD - penzijko

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

RZD - penzijko

Příspěvekod LenkaA » čtv 07. bře 2013 10:54:37

Dobrý den, mám od zaměstnance k RZD dvě potvrzení z penzij. připoj. každé na jinou smlouvu, jedno je na čátku 4500,- a druhé 6000,- zaplaceno za rok 2012 bez odpočtu 6000 a teď řeším jak to zadat ve Vemě, zda sečíst dohromady. DLe mě totiž nemůže mít jeden člověk dvě smlouvy? Tak nevím, zda rušil smlouvu a nahradila ji jiná..Nesetkal se s tím prosím někdo? :) děkuji L.
LenkaA
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. zář 2012 13:16:28

Re: RZD - penzijko

Příspěvekod pavla ma » čtv 07. bře 2013 11:15:15

Dobrý den, přece musíte mít smlouvy, z nich vyčetete, jestli přešel k jinému fondu. POkud by rušila nechal si vyplatit peníze, pak musí podat daňové přiznání a dodanit podle §10. Nejlepší je si promluvit se zaměstnancem.
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: RZD - penzijko

Příspěvekod LenkaA » pon 11. bře 2013 11:55:56

Dobrý den, zaměstnanec mi tvrdil, že nic neměnil. Nakonec jsem zavolala přímo po pojišťovny, kde mi sdělili, že mu skončila jedna smlouva kvůli dovržení věku a druhá začala nová. Dnes mi již konečně donesl i ty smlouvy :) . Děkuji
LenkaA
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon 17. zář 2012 13:16:28

Re: RZD - penzijko

Příspěvekod Focus » úte 12. bře 2013 9:22:18

Dobrý den,
mohu doplňující dotaz? Jak je to teď, když klient sice jednu smlouvu zruší,ale uzavře smlouvu novou u jiné pojišťovny a odbytné si pojišťovny převedou mezi sebou. Bude se z původní smlouvy dodaňovat uplatněné odpočty?
Děkuji. Focus*
Focus
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon 20. úno 2012 8:56:19

Re: RZD - penzijko

Příspěvekod pavla ma » stř 13. bře 2013 9:07:43

KOnzultovala jsem tento případ přímo na FÚ. Podle jejich vyjádření je potřeba, aby zaměstnanec doložil, že peníze byly převedeny a přesně kam. Nestačí uvést číslo účtu bez bližšího určení, protože Vy nemáte možnost zjistit, komu ten účet patří.
Setkala jsem se stím, že Kooperativa to na nové smlouvě má uvedeno - že bylo převedeno, ale ČSOB pojišťovna napsala v dopise zaměstnanci jen číslo účtu kam převádí zaplacené pojistné. Ale zaměstnanec mi doložil nějaké další doklady, kde souhlasila částka, která se převáděla, číslo účtu, které souhlasilo s dopisem a tak. Tak jsem jí to uznala. Snad mne nezavřou....
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků