Exekuce a DNP

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Exekuce a DNP

Příspěvekod yvka » stř 20. úno 2013 10:42:09

Pracovnice je už půl roku nemocná, pobírá nemocenskou od OSSZ, zároveň má exekuci, kterou ji vypočítává a sráží OSSZ. V měsíci únoru 2013 ji budu dělat vyúčtování daně za r. 2012 a vznikl ji přeplatek. Jak se to řeší, když nezabavitelnou částku ji odečítá OSSZ? Mám ji ¨vratku vyplatit celou ?
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Exekuce a DNP

Příspěvekod witty » čtv 21. úno 2013 9:45:17

Měla byste se domluvit s OSSZ, pokud má paní vyšší nemocenskou a sociálka po odečtení nezabavitelné částky ještě sráží na exekuci, pak se by měla celá vratka daně srazit (prakticky se sečtou příjmy za nemoc a daň, jeden z plátců vyplatí nezabavitelnou částku a zbytek příjmů jde na pohledávku). Kdyby si paní podala přiznání na FÚ, tak není co řešit.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Exekuce a DNP

Příspěvekod yvka » čtv 21. úno 2013 10:47:06

Na OSSZ jsem volala, sráží ji exekuci, ale moje příjmy je nezajímají. Nehodlají to se mnou řešit :-((
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Exekuce a DNP

Příspěvekod pavla ma » čtv 21. úno 2013 13:30:47

witty píše:Měla byste se domluvit s OSSZ, pokud má paní vyšší nemocenskou a sociálka po odečtení nezabavitelné částky ještě sráží na exekuci, pak se by měla celá vratka daně srazit (prakticky se sečtou příjmy za nemoc a daň, jeden z plátců vyplatí nezabavitelnou částku a zbytek příjmů jde na pohledávku). Kdyby si paní podala přiznání na FÚ, tak není co řešit.



Myslím si, že nemáte pravdu, paní jí srazí z vratky jen jednu třetinu nebo dvě třetiny, podle toho jestli je pohledávka přednostní nebo nepřednostní.
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: Exekuce a DNP

Příspěvekod witty » pát 22. úno 2013 11:05:36

Já mám teď právě podobný případ, paní z OSSZ volala sama a chtěla po mně potvrzení, jakou část nezabavitelné částky se využije při výpočtu exekuce ze mzdy za část měsíce (jde o DNP a mzdu v jednom měsíci) a se zbytkem výpočtu se popere sama - odečte "nevyužitou" část nezabavitelné částky a zbytek vydělí na třetiny atd. atd. Prostě se oba příjmy jakoby sečtou a výpočet exekuce probíhá z celkové částky (což ovšem vyžaduje nějakou kooperaci ze strany OSSZ). Tak po nich chtějte sdělení, jakou nezabavitelnou částku využili za měsíc, kdy budete vracet daně.
Nebo paní v neschopnosti doporučte to přiznání - FÚ o exekuci nemá tušení, pokud to tedy není jejich pohledávka, a daň jí vrátí celou.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Exekuce na plat

Příspěvekod evik65 » úte 05. bře 2013 10:42:00

Potřebovala bych poradit s exekucí. Nemám s tím žádné zkušenosti a nyní jsem do toho spadla rovnýma nohama. Pracovnici mám strhnout přes 90 tisíc, jde o dluh bance jejího manžela z roku 2006.
Takže: Nechala jsem si od ní napsat čestné prohlášení o počtu členů v domácnosti, celkem vyživuje kromě sebe manžela a dospělou dceru, která studuje (tedy 3 osoby). Jde o nepřednostní pohledávku. Poraďte mi prosím, jak budu dál postupovat, když bychom vzali modelový příklad, kdy pracovnice má čistý příjem cca 20 000 Kč. Vím, že pak to bude každý další měsíc podobné (nebo i stejné?) , ale jde mi o to se nějak pohnout z místa, slyšela jsem, že se jedná o nějaké nezabavitelné částky a o nějaké životní minimum. Prosím o malou lekci. Děkuji
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: Exekuce a DNP

Příspěvekod witty » úte 05. bře 2013 13:59:40

evik65: pokud nemáte program, který Vám to spočítá sám, tak zkuste tuto adresu: http://www.vyplata.cz/vypocty/vyse-neza ... yform=true
jinak polopatický návod je v knize Mzdová účetní, případně ofotím a pošlu/vložím sem.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Exekuce a DNP

Příspěvekod evik65 » čtv 07. bře 2013 12:51:12

Witty: Děkuji moc za ochotu, uvítala bych výtah ze Mzdové účetní, jestli mi to tedy můžete sem vložit, případně poslat na e-mail: bartosova.eva@email.cz. Děkuji moc !
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků