Druhý příjem x RZD

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Druhý příjem x RZD

Příspěvekod Milenazakladka » čtv 07. úno 2013 14:49:39

Dobrý den,
nevím si rady s tímto: paní učitelka v roce 2012 ukončila MD, po ní hned měla příjem za dovolenou, na kterou jí vznikl nárok a kterou hned nastoupila po skončení MD, tento příjem měla v měsících 4 - 6, měla u nás podepsanou "růžovku". Pak už byla na rodičovské a neslyšela jsem o ní až do ledna letošního roku, kdy požádala o RDZ a donesla životko. Zeptala jsem se, abych si splnila svoje povinnosti, zda nikde jinde nepracovala nebo neměla jiné příjmy, a ono z ní vypadlo, že měla v měsících 9 - 10 DPP v dětském domově, a tam také podepsala "růžovku". Poslala jsem jí pro potvrzení o příjemech, kde je uveden příjem za měsíce 9 - 10 celkem 3.100 Kč. Domnívám se, že příjmy byly zdaněny srážkovou daní a mohla bych jí tedy udělat RZD. Nebo se mýlím? Prosím poradíte? :)
Milenazakladka
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 21. kvě 2012 9:18:02

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod vero » čtv 07. úno 2013 15:03:17

Pokud tam podepsala "růžovku" :) , tak jí tam určitě strhávali zálohovou daň. Srážkovou by strhli v případě, že by měla příjem do 5000 za měsíc a nepodepsala by tam prohlášení. Pokud na potvrzení o zdanitelných příjmech vyběhl tento příjem, tak předpokládám, že je zdaněný. Pokud by byli zdaněný srážkovou daní, na potvrzení by se už neměl objevit.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod refi » čtv 07. úno 2013 21:56:10

pokud podepsala u jiného plátce růžové prohlášení, nemohlo jít o srážkovou daň. měla tedy neoprávněně podepsaná dvě prohlášení současně. dejte jí příjmy z vaší organizace a ať si paní udělá daňové přiznání.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod Dindina » pon 18. úno 2013 9:27:39

Dobrý den,

dělám zaměstnanci daňové přiznání, u nás má podepsané prohlášení. Donesl mi ještě dvě potvrzení o zdanitelných příjmech, kde má úhrn zdanitelných příjmů 18 800,-, ale úhrn povinného pojistného 0,-. Je to možné? Napadlo mě, že pracoval na DPP a částka mu byla vyplacena třeba dvakrát.. Že měl nad 5000,- (byla mu sražena zálohová daň), ale zároven méně jak 10 000,-.
Dindina
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 12. pro 2012 10:40:42

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod refi » pon 18. úno 2013 9:58:43

příjem 18800,- je součtem obou potvrzení?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod Dindina » pon 18. úno 2013 11:36:18

Ne, jedno potvrzení je na 18 800,-, úhrn pojistného 0 a záloha na daň 2820,-. Druhé potvrzení je úhrn zúčtovaných příjmů 16 740,-, úhrn povinného pojistného 0 a záloha na daň 2511,-.
Dindina
 
Příspěvky: 57
Registrován: stř 12. pro 2012 10:40:42

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod refi » pon 18. úno 2013 13:03:17

na obou potvrzeních by měl mít vyznačeno, ve kterých měsících mu byl plat zdaněn, pokud je tam více než jeden měsíc, tak máte jasněji.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod Betty » pon 18. úno 2013 13:54:44

Dindina píše:Dobrý den,

dělám zaměstnanci daňové přiznání, u nás má podepsané prohlášení. Donesl mi ještě dvě potvrzení o zdanitelných příjmech, kde má úhrn zdanitelných příjmů 18 800,-, ale úhrn povinného pojistného 0,-. Je to možné? Napadlo mě, že pracoval na DPP a částka mu byla vyplacena třeba dvakrát.. Že měl nad 5000,- (byla mu sražena zálohová daň), ale zároven méně jak 10 000,-.


V těch dvou zaměstnáních pracoval předtím, než nastoupil u vás ? Jinak by měl totiž souběh příjmů a RZD byste mu nemohla provést. Já bych neřešila obsah potvrzení od jiných zaměstnavatelů, to jestli odvedli pojistné nebo ne je jejich záležitost, za to vy neodpovídáte.
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod witty » úte 19. úno 2013 9:14:09

Vždyť pojistné přece nemusíte řešit, obzvlášť u předchozích zaměstnavatelů. Zřejmě se jednalo o DPP a i kdyby ne, tak je to věc těch plátců, zda srazili správně to co měli. Do přiznání zahrnete částky z potvrzení plus příjem od vás a FÚ v tom moc bádat nebude.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod Milenazakladka » pát 14. čer 2013 8:45:27

Dobrý den,
mám problém s paní, které jsem udělala daňové přiznání, jelikož měla dva příjmy, jak jsem psala úplně na začátku. Paní měla příjem od nás za dovolenou (je na RD) a pak měla druhý příjem někde jinde, i když tvrdila, že nepodepsala "růžovku" , tak na potvrzení o příjmech od toho druhého zaměstnavatele příjem byl. Takže jsem jí neudělala RZD ale pomohla jí udělat daňové přiznání. Paní si to podala, tak jsem jsem to udělala, peníze dostala vyplacené. ale pak si ještě vzpomněla, že má hypotéku a že tam zapomněla dát úroky (i když jsem se jí ptala, jestli kromě životka něco nemá). Prý by se to dalo ještě nějak udělat. Tak jsem jí už odkázala na FÚ ať se s nimi domluví, nevím jak to dopadlo. Dál se nic nedělo až včera se ozvala, že má nějaký problém se sociálkou a s FÚ. Prý jsme jí mohli udělat RZD 2012 v práci, když nepodepsala u druhého zaměstnavatele růžovku, jenže když byl na druhém potvrzení příjem, tak je to přece blbost. A že prý na nějakém potvrzení pro sociálku uvedla, že si podávala sama daňové přiznání a teď bude muset něco vracet, ale je to snad za rok 2011 a teď zase za rok 2012. No nerozumím tomu co plácala. Neznám souvislosti a nevím, co ženy na RD potvrzují pro sociálku. Nevíte o co mohlo jít? Děkuji za názory.
Milenazakladka
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 21. kvě 2012 9:18:02

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod vero » pát 14. čer 2013 8:56:09

Na sociálce se potvrzuje jen nějaký papír o příjmech, když nastupuje na RD. Ale pak už se nepotvrzuje nic. To už se pak komunikuje jen s ÚP.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod witty » pát 14. čer 2013 11:41:20

K té hypotéce - vzhledem k tomu, že měla u vás jen příjem za dovolenou a pak nějakých 3100 Kč od dalšího zaměstnavatele, dostala paní vráceno z daňového přiznání jen tu částku, kterou jste jí srazila vy a možná další zaměstnavatel. Daň sražená v tom roce nepřevýšila slevu, tj. 24840,-, čili další odpočet na hypotéku je nemožný, není už co vracet.
Pokud měla podepsané jinde prohlášení nebo nepodepsané a sraženou zálohovou daň, RZD jí dělat nemůžete, takže v tom máte pravdu.

Jestli paní pobírá nějaké dávky, na žádosti o ně uvádí, zda podala přiznání a pokud ano, sociálka nebo úřad práce si příjmy zjistí na FÚ. Zřejmě došlo k rozporu v udaných příjmech na žádosti a příjmech z přiznání, ale to není váš problém. Třeba neudala příjmy z vedlejšího zaměstnání u příspěvku na bydlení a teď to vyplavalo - možná při žádosti o přídavky nebo podobně.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod Milenazakladka » úte 18. čer 2013 9:34:59

Dopátrala jsem se, jak to bylo. Paní v době, co měla u nás příjem za dovolenou, pracovala na DPP a nepodepisovala "růžovku", měla srážkovou daň, ale potom, kdy už neměla žádný příjem, jí paní účetní dala zálohovou daň, i když prý ona mi stále tvrdí, že žádné růžové papíry nepodepisovala. Takže je to tak, jak jsem myslela, měla dva příjmy, tudíž si musela podat daňové přiznání sama. Jenže teď přišla o přídavky (je samoživitelka), protože jí ze sociálky řekli, že u ní došlo k nějakému konfliktu s FÚ a ještě prý bude muset nějaké peníze vracet (asi příspěvek na bydlení, ona sama neví). Je mi jí líto, ale nevím, jak pomoci. Kdyby měla po celý rok 2012 srážkovou daň u toho druhého zaměstnavatele, nemuselo to tak dopadnout.
Milenazakladka
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 21. kvě 2012 9:18:02

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod petr87 » pát 17. led 2014 13:47:10

Dobrý den, chci se zeptat k RZD. když zaměstnanec u nás pracoval 5 měsíců na začátku roku 2013. Když se bude dělat RZD musím ho zkontaktovat, jestli chce provést zúčtování (nechat si podepsat prohlášení..) nebo chce zaslat potvrzení o zdanitelných příjmech, je to tak?
díky
petr87
 
Příspěvky: 95
Registrován: pon 10. zář 2012 21:38:02

Re: Druhý příjem x RZD

Příspěvekod vero » pát 17. led 2014 13:50:51

Já dávám potvrzení o příjmech hned po ukončení PP. A pak už je to čistě na zaměstnanci, jestli si udělá přiznání, nebo bude chtít roční zúčtování. Už ho začátkem roku sama nekontaktuji.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Další

Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků