Zvýhodnění na dítě - ukončení studia na VŠ

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Zvýhodnění na dítě - ukončení studia na VŠ

Příspěvekod LenkaP » stř 16. led 2013 14:08:19

Dobrý den,
jsem matkou dvacetileté dcery, od října minulého roku nastoupila na VŠ, pro nesplněné studijních povinností ovšem nedokončila tento semestr a bude tak vyloučena ze studia. V červnu bude dělat přijímačky na jinou VŠ. Je mi jasné, že po ukončení tohoto studia nebudu mít nárok na daňové zvýhodnění u dítěte. Nicméně, jakmile se zapíše na jinou VŠ a začne studovat, budu mít opět na toto zvýhodnění nárok? Díky moc za odpověď.
LenkaP
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. led 2013 14:04:19

Re: Zvýhodnění na dítě - ukončení studia na VŠ

Příspěvekod vero » stř 16. led 2013 17:00:46

Nárok určitě mít budete, pokud začne skutečně na VŠ studovat (samozřejmě zvýhodnění začnete uplatňovat až od nástupu na VŠ, měsíce mezi ukončením první školy a nástupem na další vysokou školu však zpět uplatnit nelze). Nárok můžete uplaťnovat až do 26 let, pokud by byla stále na VŠ.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Zvýhodnění na dítě - ukončení studia na VŠ

Příspěvekod LenkaP » čtv 17. led 2013 18:05:27

Moc děkuji za odpověď a uklidnění. Všichni mi totiž tvrdí, že pokud se má připravovat soustavně, je tam podle zákona nějaká 3 měsíční lhůta, ve které musí začít opět studovat. Jinak se přeruší ta tzv."soustavná" příprava a člověk už na daňové zvýhodnění nikdy nemá nárok.
LenkaP
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. led 2013 14:04:19


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků