daňové zvýhodnění na dítě

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod dagmar.g » pon 24. zář 2012 9:27:11

Ahoj všichni, opět potřebuji poradit. Dítě odmaturovalo až v září, náleží zaměstnanci daňová úleva za červenec a srpen, příp. září? Já myslím, že ne, ale nedaří se mi to nikde najít jasně formulované.
Díky.
dagmar.g
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 03. črc 2012 15:23:03

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod Markethka » pon 24. zář 2012 19:43:29

Pokud student neukončil střední školu v červnu a nebyl puštěn k maturitám, sleva za červenec a srpen se již nemůže uplatňovat - odkaz: § 75 odst.3 č.561/2004 Sb. :(
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod vero » úte 25. zář 2012 8:31:24

Já bych za červenec a srpen slevu uplatnila, pokud dítě nebylo po ty dva měsíce výdělečně činné. Například v tomto článku je to vysvětlené - http://www.zivnostnik.cz/3/3/danove-zvy ... cid290859/
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod pavla ma » úte 25. zář 2012 8:38:57

Dobrý den, řešila jsem tento případ v minulosti. A řídila jsem se potvrzením ze školy - novým, kde mi bylo potvrzeno, že byl studentem až do 31.8. Pokud m áte abecedu mzdové účetní 2012 z Anagu, tak tam máte vysvětlení na str 250.
Cituji: V případě, kdy dítě nevykonává na střední škole úspěšně závěrečnou zkoušku, je pro poskytování daňového zvýhodnění vždy rozhodné, kdy došlo k ukončení studia. V případech. kdy dítě ukončilo střední školu po ukončení doby školního vyučování (přestalo být studentem z důvodu nevykonané závěrečné zkoušky či maturity, nebo z jiných důvodů - např. že se ke zkoušce nedostavilo bez náležité omluvy, bylo z maturity vyloučeno a pod.), považuje se za studenta do 30.6. a navazující doba posledních školních prázninse posuzuje podle skutečnosti, zda byla za tuto dobu vykonávaná výdělečná činnost nebo nevznikl nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo při rekvalifikaci ( v podstatě stejně, jako když závěrečnou zkoušku nebo maturitu vykoná úspěšně( Podmínka udělení náhradního termínu není podstatná. Pokud dítě ukončí SŠ v průběhu doby školního vyučování - např. v dubnu, přestává být vyživovaným dítětem od následujícího měsíce. konec citace
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod Markethka » úte 25. zář 2012 11:21:37

Tak opravdu za červenec a srpen lze slevu uplatnit, pokud dítě nebylo po ty dva měsíce výdělečně činné. Volala jsem i na FÚ, kde mi to paní potvrdila. Bohužel i já jsem sama uplatnila slevu pouze do konce června :( . Myslím si, že je škoda přijít o 2 234,- .Už jsem si i na synově škole vyřídila potvrzení, že syn ukončil studium maturitou v září a to přiložím příští rok k daním [:-}
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: daňové zvýhodnění na dítě

Příspěvekod witty » úte 25. zář 2012 11:26:43

V příloze je část materiálů z daňového školení - příklady posuzování konce studia. Třeba se to bude někomu hodit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků