Vyúčtování srážkové daně 2011

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Vyúčtování srážkové daně 2011

Příspěvekod Neználek » pon 19. bře 2012 10:30:41

Dobrý den,
nemáte některá z Vás program Avensio a dělaly jste již vyúčtování srážkové daně nebo ne? V lednovém dopise k verzi je poznámka, že s vyúčtováním máme zatím počkat z důvodu dalšího odlišného výkladu k vykazování srážkové daně (kdy sražená daň zúčtovaná v měsíci prosinci 2010 až v listopadu 2011 se vykazuje podle toho, kdy se provedl odvod této daně). Zatím nic dalšího ve verzích nebylo a tak nevím, zda udělat či nikoliv. Děkuji moc za radu.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Vyúčtování srážkové daně 2011

Příspěvekod Markethka » úte 20. bře 2012 12:07:53

Dělám také v Avensiu a srážkovou daň jsem již poslala v únoru. Je to pořád stejné, že v lednu odvádíte srážku za prosinec a končíte listopadem. V březnu jsem byla na školení v Klatovech, a tam říkali, ať to takhle posíláme. :bye:
Markethka
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 03. črc 2011 17:19:10

Re: Vyúčtování srážkové daně 2011

Příspěvekod Gabriela Š. » čtv 29. bře 2012 15:41:35

Zdravím :)
Přesně tenhle problém jsem byla řešit na FÚ, protože mi z programu vyjelo vyúčtování srážkové daně, kde byly částky uvedené v měsících, kdy bylo skutečně sraženo, takže prosincovou výplatu jsem měla ve vyúčtování v lednu, lednovou v únoru atd. ..... .
Až do loňského roku jsem to dělala stejně jako daň zálohovou, takže teď mi to jaksi nevycházelo o jeden měsíc a nenavazovaly mi roky na sebe :? .
Na finančním úřadě mi vysvětlili, že se srážkovou daní je to prostě jinak, že mi to program skutečně udělal správně. Takže letos to na jejich radu rovnám, v lednu mám nuly, protože prosinec 2010 mám už ve vyúčtování za rok 2010 a rok 2011 jedu až lednovou výplatou v únoru. Doufám že mi to nevrátí, že je to špatně, když mi to tak sami poradili :o

..... proč něco dělat jednoduše, když to jde vymyslet složitě že? :rofl:
Gabriela Š.
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. lis 2010 10:44:28
Bydliště: Č.K.


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků