dohoda o pracovní činnosti

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod Hanka.K » pát 16. bře 2012 10:06:19

Dobrý den,
chtěla jsem se zepatat jak je to s dohodou o pracovní činnosti.
Syn je student má podepsané prohlášení poplatníka a jeho výdělek je tak okolo 2300,-Kč měsíčně.
Mzdová účetní mu při výpočtu mzdy sráží daň. Podle mě by ale žádnou platit neměl.
Můžete mi někdo říci jak to je.
Děkuji Hana
Hanka.K
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. úno 2012 10:53:24

Re: dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod witty » pát 16. bře 2012 11:34:20

Ať je to dohoda nebo pracovní poměr, při výdělku do 10 tisíc a s podepsaným prohlášením by žádné daně platit neměl. Pokud mu je opravdu strhávají, je to špatně.
Jestli měl dohodu i loni, požádejte zaměstnavatele o potvrzení o zdanitelných příjmech a udělejte si přiznání na FÚ, daně vám vrátí. Klidně vám s tím pomůžu.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod Hanka.K » pon 19. bře 2012 10:44:50

Děkuji,
já to snad zvládnu sama. Jenom jsem se potřebovala ujistit, že je to tak správně,
protože synovi už 2x řekli, že je to správně jak to dělají oni a tak jsem byla na pochybách. H.
Hanka.K
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. úno 2012 10:53:24

Re: dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod witty » pon 19. bře 2012 13:02:46

Tak snad z nich dostanete to potvrzení, přiznání není v tomto případě až tak složité.
Nedávno jsem mluvila s jednou studentkou - bývalou brigádnicí z Aholdu - výplatu měla dokopanou hrozným způsobem, podklady zadává vedoucí prodejny (netušící nic o mzdách a pracovním právu) pomocí kódů do nějakého jejich systému, zpracovává to automat někde v Polsku, výplatní lístky tisknou ve Francii a vezou kurýrem do ČR. Přes měsíc se z nich snaží vyrazit potvrzení o zdanitelných příjmech. Já už se nedivím ničemu.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod hortma » pon 19. bře 2012 15:03:24

Obávám se, že syn od nich potvrzení nedostane. Vypadá to, že měl při výdělku do 5.000,- strhávanou srážkovou daň, zřejmě zapomněli, že podepsal prohlášení. Tato daň se do ročního vyúčtování nedává. Mzdová účetní by měla udělat opravu, ale je to hodně komplikované a jednání s FÚ není zrovna příjemné.
Podívejte se na výplatní lístek jakou daň měl , jesli zálohovou nebo srážkovou.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod refi » pon 19. bře 2012 15:39:10

witty píše:Tak snad z nich dostanete to potvrzení, přiznání není v tomto případě až tak složité.
Nedávno jsem mluvila s jednou studentkou - bývalou brigádnicí z Aholdu - výplatu měla dokopanou hrozným způsobem, podklady zadává vedoucí prodejny (netušící nic o mzdách a pracovním právu) pomocí kódů do nějakého jejich systému, zpracovává to automat někde v Polsku, výplatní lístky tisknou ve Francii a vezou kurýrem do ČR. Přes měsíc se z nich snaží vyrazit potvrzení o zdanitelných příjmech. Já už se nedivím ničemu.


tak potom už chápu, proč dcera mé kamarádky čeká na výplatu za předváděčku v obchodě skoro 4 měsíce ... :-! :o
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: dohoda o pracovní činnosti

Příspěvekod Hanka.K » pát 13. dub 2012 11:22:20

Tak zdravím,
konečně jsme to dořešili, teď v březnové výplatě mu vrátily daň za listopad až únor a v březnu už mu nic nesráželi.
Takže je to OK.
Hanka.K
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 22. úno 2012 10:53:24


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků