Chyba v RZ za rok 2010

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Chyba v RZ za rok 2010

Příspěvekod Jarca » stř 29. úno 2012 13:56:02

Děvčata poraďte, prosím. Dneska jsem si zjistila chybu v RZ za rok 2010 (nepohlídala jsem si u darů 10% ZD a uplatnila jsem více). Co by jste mi doporučovaly s tím udělat, vůbec nevím. Tomuto člověku dělám RZ i teď za rok 2011. Napadlo by mě, že bych mu to odečetla, ale nevím zda je to košér zda by to FÚ uznal. Děkuji :)
Jarca
 
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 14. dub 2011 8:01:03

Re: Chyba v RZ za rok 2010

Příspěvekod witty » stř 29. úno 2012 18:30:47

Já bych s tím seznámila toho člověka, udělala za něj daňové přiznání za r. 2010 se správnou částkou daru a on doplatí finančnímu úřadu rozdíl na dani.
witty
 
Příspěvky: 1232
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Chyba v RZ za rok 2010

Příspěvekod pavla ma » ned 04. bře 2012 17:32:08

Dobrý den,
řešila jsem podobný problém. Zaměstnanec si v RZD za rok 2010 uplatnil nárok na odpočet úroků, ale už na ně neměl nárok (byt prodal a nenahlásil ani změnu adresy, nemohla jsem na to přijít). Volala jsem na FÚ, jestli si ten člověk má podat daňové přiznání a dodanit ten odpočet. Ne. Vy, jako zaměstnavatel musíte spočítat rozdíl - kolik mu bylo v RZD za rok 2010 vráceno a kolik mělo být, v měsíci kdy jste to zjistila tak zaměstnanci strhnout jako opravu daně, vypracovat dodatečné vyúčtování zálohové daně za zaměstnavatele za rok 2011(pokud jste ho ještě nepodala, tak řádné - ale to pochybuju, termín už byl teď), kde upravíte částku za vyplacené RZD za rok 2010, ponížené o ten rozdíl. Budete tam mít mínus, a to bude narovnané teď, jakmile to tomu zaměstnanci strhnete. A projeví se Vám to zase za rok, jak budete dělat vyúčtování za zaměstnavatele. Řeknu Vám lahůdka. Jo a jediné, co po tom zaměstnanci můžete chtít, je penále které Vám finčák za tuto jeho chybu může vyměřit.
pavla ma
 
Příspěvky: 69
Registrován: pon 20. čer 2011 8:11:57


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků