pracovní úraz - úhrada ušlé mzdy pojišťovnou

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

pracovní úraz - úhrada ušlé mzdy pojišťovnou

Příspěvekod alices » čtv 16. úno 2012 10:26:47

Zaměstnankyně dostala od pojišťovny náhradu ušlé mzdy za pracovní úraz, ovšem byla jí vyplacena po sražení daně.

Nevíte, jestli ji v tomto případě můžu udělat zúčtování daně? Vrtá mi hlavou, jestli to byla srážková daň, když to bylo nad 10tis. nebo zálohová. A v případě, že ji srazili zálohovou, jestli jí můžu udělat zúčtování daně.

Z bolestného se daň nesráží, bolestné ale asi není jiný příjem.
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42

Re: pracovní úraz - úhrada ušlé mzdy pojišťovnou

Příspěvekod refi » pon 20. úno 2012 11:34:26

docela se divím, že jí to pojišťovna zdanila. já jsem při svém úraze měla přímo u plnění z pojišťovny napsáno, že si musím sama zdanit. pokud to ale už zdanili, tak bych dotaz na daň položila přímo pojišťovně.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pracovní úraz - úhrada ušlé mzdy pojišťovnou

Příspěvekod pelča » pon 20. úno 2012 12:53:37

právě mám před sebou Potvrzení o zd. př. které vydala Kooperativa a opravdu už je částka za úraz zdaněna 15% zálohovou daní...a vždy jsem se setkala jen se zdaněnými úrazy...takže do 5 tis. uděláte RZ (je tam srážková d.) a u všech, kde je zálohová d. si dotyčný udělá přiznání sám (nebo ho uděláte za zaměstnance a on pouze odnese na FÚ, tak jako to dělám svým zaměstnancům já :) )
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31

Re: pracovní úraz - úhrada ušlé mzdy pojišťovnou

Příspěvekod marmart » úte 21. úno 2012 15:40:22

Náhrada za pracovní úraz a roční zúčtování záloh.doc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků