Děti - potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Děti - potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů

Příspěvekod Neználek » stř 01. úno 2012 14:54:18

Dobrý den,
musí se každý rok znovu dokládat potvrzení od druhého z rodičů, že neuplatňuje slevu na dítě? Chci to po zaměstnancích každý rok vždy v lednu, ale nyní se prý jednomu manželovi v účtárně údajně vysmáli, proč to chce znovu, když potvrzení dostal loni. Je to někde uvedené nebo jsem "trapná" já? |:-(|
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Děti - potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů

Příspěvekod hortma » stř 01. úno 2012 15:18:31

V zákoně je toto:
c) jsou-li oba manželé zaměstnaní, potvrzením od zaměstnavatele manželky (manžela), že nárok na daňové zvýhodnění současně neuplatňuje druhý z manželů,

V Abecedě mzdové účetní od Anagu je toto: Potvrzení o tom, že dítě není uplatněno druhým z manželů, pokud není časově omezeno, platí do změny. To je např. změna zaměstnavatele.

Já to každý rok nevyžaduji. Každého se snažím upozornit, že pokud k nějaké změně dojde, tak musí nahlásit. Samozřejmě někdo příjde a někdo ne.
hortma
 
Příspěvky: 272
Registrován: čtv 12. bře 2009 9:05:57

Re: Děti - potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů

Příspěvekod refi » stř 01. úno 2012 15:55:24

z nikoho to nelámu násilím, ale jsem ráda, když mi to na mou výzvu každý rok donesou. aspoň si jednou ročně osobně odsouhlasíme, že nedošlo k žádným změnám ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Děti - potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů

Příspěvekod HJana » čtv 02. úno 2012 7:53:28

Prosím, a jak řešíte toto u dětí nad 18 let které studují a zaměstananec Vám donese potvrzení o studiu dítěte na semestr od do, žádáte i v tomto případě potvrzení od druhého z manželů, tady předešlá účetní předpokládala že škola vystavila jen jedno potvrzení , takže nemohl uplatnit druhý rodič. Děkuji.
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: Děti - potvrzení od zaměstnavatele druhého z rodičů

Příspěvekod alices » čtv 02. úno 2012 10:08:38

To je stejné u zletilých i nezletilých je třeba potvrzení druhého z manželů, ale taky jsem předpokládala, že to stačí jen při změně, ovšemteď to chce vedení ročně.

Jak to ale děláte u rozvedených, kteří si stěžují, že potvrzení nedostanou. Zjistila jsem, že nemám rozsudek nebo svěření do péče. Tak to asi musím vymámit alespoň k nahlédnutí?
alices
 
Příspěvky: 42
Registrován: stř 01. čer 2011 13:54:42


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků