Dva zaměstnavatelé v měsíci

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Dva zaměstnavatelé v měsíci

Příspěvekod Samantha » čtv 26. led 2012 12:04:09

Dobrý den,
1)můžu udělat RZD zaměstnanci, který ukončil v srpnu PP 23.8.2011 a k nám nastoupil hned 24.8.2011? Prohlášení k dani u nás podepsal až od září 2011, protože za srpen měl ještě podepsáno u toho předcházejících zaměstnance. Mělo by to být teoreticky bez problémů nebo se mýlím?
2) pracovník chce udělat RZD a stále nedoložil příjmy od minulého zaměstnavatele, kterého měl v loňském roce do srpna 2012. Jsem povinna to z něj "dolovat" nebo ještě jednou upozorním a pokud nedoloží do 15.2.2012, ať si to pak udělám sám?
3) pracovnice má úvěr na byt, musí mi doložit, že je vlastníkem bytu, tedy musí mít výpis z katastru nemovitostí nebo je to jen u domů?
Děkuji za radu, dělám RZD teprve podruhé a od minule jsem nějak zapomněla a nemám to ještě zažité.
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Dva zaměstnavatelé v měsíci

Příspěvekod pelča » čtv 26. led 2012 12:28:29

dobrý den,
1) můžete, měl dva zaměstnavatele postupně za sebou, ne souběžně
2) upozornila bych (honím je, mám je tak naučené :) ), pokud nedonese, musí si udělat sám (nakonec to stejně vždycky udělám za ně :)
3) v pondělí jedu na školení ohledně RZ tak tam dostaneme určitě správné instrukce :) , pokud vyčkáte, ozvu se v úterý
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31

Re: Dva zaměstnavatelé v měsíci

Příspěvekod Samantha » pát 27. led 2012 10:40:11

Děkuji moc, budu ráda za každý materiál. Na školení mě nechtějí poslat, je to prý moc peněz, vykřičela jsem si jen jedno ohledně novely ZP a dost. Tak se snažím něco načíst z publikací, které nám došly, ale zase to vypadá že nic nedělám a čtu si. No hrůza. Já bych si to i vzala domů, ale doma na mě čekají 2 děti a manžel :D a znáte to, člověk je rád že se dostane včas do postele, někdy ..... :mosking:
Samantha
 
Příspěvky: 53
Registrován: ned 23. led 2011 18:42:22

Re: Dva zaměstnavatelé v měsíci

Příspěvekod pelča » pon 30. led 2012 18:31:39

ze školení v Plzni - ing. Růžička - Démonia Praha
prokazování nároku na odpočet úroků z úvěru:
- vyplněním prohlášení k dani
- smlouvou o úvěru , potvrzením stavební spořitelny nebo banky o částce úroků zaplacených v uplynulém zdaňovacím období (u hypoték sníženou o státní příspěvek)
- výpisem z listu vlastnictví při zahájení odpočtu
- kolaudačním rozhodnutím nebo oznámením stavebnímu úřadu
- stavebním povolením nebo oznámením stavby (u koupě pozemku do 4 let)
- potvrzením právnické osoby, že je jejím členem nebo společníkem a při údržbě nebo opravách bytů v nájmu nebo užívání nájemní smlouvou (u bytů v nájmu) resp. dokladem o trvalém pobytu (u bytů v užívání)

je to opis z brožury Démonický abecedník vydané v lednu 2012
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31

Re: Dva zaměstnavatelé v měsíci

Příspěvekod pelča » pon 30. led 2012 18:35:01

ještě aby nedošlo k nedorozumění - paní musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem příslušné nemovitosti :) a nemovitost užívá ke svému trvalému bydlení nebo bydlení druhého z manželů, potomků, rodičů nebo prarodičů obou z manželů...to se mi stalo vloni, když mi paní zapomněla říct, že byt pronajímá :)
pelča
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 05. kvě 2011 9:06:31


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků