odpočty na děti

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

odpočty na děti

Příspěvekod J111 » sob 16. dub 2011 15:47:12

Prosímm o radu. Při nástupu do zaměstnání jsem předložila všechna potvrzení ( ze škol, od manžela z práce) na daňovou slevu na 2 děti, podepsala jsem samozřejmě růžové daňové prohlášení, kde jsem vše vypsala. Při první výýplatě u nového zaměstnavatele jsem však slevu nedostala. Moje účetní říká, že mi vše vrátí v příští výplatě, ale že bude mít potom problém v ročním zúčtování. Nebudu přece čekat kvůli její chybě rok až mi udělá vyúčtování daně. Je to přece její chyba. Děkuji za odpověď :x
J111
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 16. dub 2011 15:39:04

Re: odpočty na děti

Příspěvekod Gabriela Š. » sob 16. dub 2011 21:29:52

Já to vidím celkem jednoduše, ona Vám příští měsíc prostě vrátí celou tu slevu, kterou svojí chybou neuplatnila.

V ročním zúčtování nebude naprosto žádný problém, myslím, že jediný problém bude mít ona ve vyúčtování daně, když to bude uvádět v opravách :mosking:
Gabriela Š.
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. lis 2010 10:44:28
Bydliště: Č.K.

Re: odpočty na děti

Příspěvekod refi » pon 18. dub 2011 8:09:15

může se stát, že pokud máte malý příjem, nevrátí vám za minulý měsíc vše, o co jste přišla. to se opravdu srovná až při ročním zúčtování daní a účetní s tím už víc dělat nyní nemůže. takové chyby se bohužel stávají, ale určitě bych na jejím místě nemluvila o problému, který jsem sama sobě touto chybou způsobila, a pořádně bych se omluvila.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: odpočty na děti

Příspěvekod Gabriela Š. » pon 18. dub 2011 9:43:50

No jo, to je fakt, nedošlo mi, že ve finále to dělá docela hodně na dvě děti a zřejmě byste tam při nižším příjmu měla i bonus.

Už se těším, až mi konečně začnou v praxi docházet souvislosti, dělám mzdovku zatím krátce, a futurum furt mám mezery :oops:
Gabriela Š.
 
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 25. lis 2010 10:44:28
Bydliště: Č.K.


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků