Potvrzení o zdanitelných příjmech

zálohové, srážkové, slevy, bonusy, roční zúčtování daní, potvrzení

Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod yvka » čtv 27. led 2011 14:54:39

Zaměstnankyně po mě chce Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti za rok 2010 pro manžela, který si na ni uplatní slevu (paní je na poloviční úvazek ) Na HPP je u nás zaměstnána 7-12/2010, ale 2-5/2010 jsme ji měli na DPP. Patří do Úhrnu zúčtovaných příjmů ze závislé činnosti i tato dohoda ( v té době neměla podepsané prohlášení a srážela jsem ji daň srážkovou)
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod refi » čtv 27. led 2011 14:56:57

co je sráženo srážkovou daní se do potvrzení neuvádí. je to jednou provždy vyrovnáno.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod refi » čtv 27. led 2011 15:00:29

ale čtu to znovu, a do příjmu k uplatnění slevy na manželku patří veškeré příjmy, tzn. i příjmy z dohod. ale manželovi podle mne nedáváte potvrzení o zdanitelných příjmech, do kterého příjmy se srážkovou daní nepatří.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod Peťula » čtv 27. led 2011 15:12:42

Vlasními příjmy manželky se rozumí úhrn všech příjmů dosažených za zdaňovací období, včetně příjmů, které podléhají srážkové dani nebo jsou osvobozené od daně z příjmu fyz.osob, nebo nejsou předmě tem této daně ( nap.jsou předmětem daně darovací, dědické atd.). Do příjmů se započívávají důchody, nemocenské a mateřské dávky, hmotné zabezpečení uchazečů a zaměstnáná atd.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod yvka » čtv 27. led 2011 15:15:36

Jenže z mzdového programu mě vyjely jen příjmy z HPP, co s tou dohodu ? Asi tomu moc nerozumím :-(
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod hanna » čtv 27. led 2011 15:17:35

Pokud paní chce pro manžela potvrzení o svém výdělku v r. 2010 od vás, aby si mohl uplatnit v rámci svého RZD nebo DP slevu na manželku, tak jí napište volným způsobem výši veškerého výdělku ve vaší organizaci za celý rok 2010, tj. i z dohody, ze které jste srážela srážkovou daň i z HPP. Aby si manžel mohl tuto slevu na manželku uplatnit, nesmí její vlastní příjem přesáhnout 68 000,- Kč. On dokonce ani nemusí nosit potvrzení (to zákon neukládá), stačí jeho prohlášení na "Daňovém prohlášení". Ale to už je záležitost jeho zaměstnavatele.
A jak píše Refi, toto potvrzení se nedává na tiskopise MFin vz.č.18, a způsob jaký si zvolíte je na vás.
To je v pořádku, pokud jste "vyjížděla" potvrzení z programu, objevily se tam jen příjmy, ze kterých byla sražena zálohová daň. Příjmy sražené srážkovou daní se tam neuvádějí. Ale vy jí nedávejte toto potvrzení z programu, ale jak už jsem psala - napište to na volný list papíru.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod yvka » čtv 27. led 2011 15:23:04

Moc jste mě pomohly, děkuji za ochotu. Uf,.... oddychla jsem si :-)
Hezký den přeji
yvka
 
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 15. dub 2010 8:34:03

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod Petana » čtv 22. led 2015 14:11:16

Dobrý den,
prosím Vás o radu ohledně vystavení potvrzení příjmů, máme učitelé, kteří mají u nás uzavřené DPP, a i DPČ (nepřesahují 10 tis.), pokud to jsou učitelé na HPP, přidaňujeme jim tyto dohody k HPP a odvádí se daň z celkého částky, musím jim na tyto DPP a DPČ vystavovat potvrzení příjmů? Potom se chci ještě zeptat, když u nás nemají podepsané růžové prohlášení a mají dohody musím jim vystavit potvrzení příjmů a oni si tyto dohody mohou uplatnit do DP?Většinou to jsou všechno částky do 10 tis., takže je placena srážková daň.Pokud tomu dobře rozumím, aby si mohli o srážkovou daň zažádat musí se jednat pouze o DPP u DPČ to nelze? Moc děkuji za odpověď
Petana
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 02. říj 2012 13:15:02

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod vero » čtv 22. led 2015 18:57:14

Od roku 2014 se z DPČ platí jen zálohová daň. Proto je možné uplatnit srážkovou daň v DP jen z DPP. Pokud mají u vás DPP a nepodepsali prohlášení, vytisknete jim potvrzení o příjmech a odvedené srážkové dani, jen když vás o to požádají. V podstatě se to vyplatí třeba důchodcům, kteří nemají jiný příjem a v DP si mohou uplatnit slevu na poplatníka. Tím se jim může vrátit klidně i celá daň zpátky.
U lidí, kteří mají u vás PP a k tomu DPP a mají podepsané prohlášení, se počítá i z DPP zálohová daň. To se pak tiskne vše v jednom potvrzení o příjmech a odvedené zálohové dani. Pokud by neměli podepsané prohlášení, budete tisknout dvě potvrzení - jedno na zálohovou daň a jedno na srážkovou daň. Ale to zas na základě jejich žádosti, pokud si budou chtít uplatnit srážkovou daň v daňovém přiznání.
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod nono » pát 01. dub 2016 8:49:52

Radilky prosím -
manžel uplatňuje na svoji manželku slevu na dani - příjem za rok 2015 nepřesáhl 68 000,- Kč.
Počítají se příjmy , které manželka podle přiznání - výměru MD (měla příjmy za mateřskou dovolenou) dostala za rok 2015
- vypočtena výše v Kč.
A NEBO se to bere podle výše příjmů, které fyzicky převzala v roce 2015 ?
Rozcházíme se s výkladem s finančním úřadem.
Tedy co za r.2015 přiznáno
a co v r.2015 dostala vyplaceno.
Moc děkuji za odpověd´- v chytrých knihách jsem to nenašla.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod refi » pát 01. dub 2016 9:36:19

nono, pokud není výklad jednoznačný, tak bych pána poslala na FÚ. nicméně i kdybyste mu dělali rzd v zaměstnání, tak on nedokládá ničím, že manželka vydělala méně nebo více, pouze to čestně prohlašuje a za správnost si nese vlastní odpovědnost. a tu správnost by si měl zjistit sám.
ať je to ale jakkoliv, v případě nejasností bych si špatné rozhodnutí na triko nevzala a poslala na finančák. to jsem vám pomohla co? :mosking:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod nono » pát 01. dub 2016 12:32:30

refi, tak já odkryji karty...... pánovi jsem udělala přiznání a on si podal sám za sebe na FÚ podal
jenže... nestačilo jim čestné prohlášení o výši příjmů jeho manželky - musela doložit potvrzení s razítkem....
a teď mu řekli, že záleží také na tom, jestli v roce 2015 "bylo vyplaceno"
a nebo za rok 2015 " bylo přiznáno k vyplacení ".... (tyto částky se budou zřejmě lišit)
tak jsem hledala informace jak je to správně, ale nikde nenašla.......
připadá mi, že tím jak déle a déle pracuji .... tak jsem místo chytřejší.... zmatenější....POMÓÓÓC :o :?
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod refi » pát 01. dub 2016 13:17:04

nono, naprosto souhlasím. když jsem toho věděla málo, tak jsem byla šťastnější :D když vím víc, tak taky více pochybuju ... to si člověk nevybere |:-(| :bye:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod refi » pát 01. dub 2016 13:48:52

jinak nono, pokud už nevím kudy kam, tak hledám zde v diskuzi nebo se ptám ... http://business.center.cz/business/diskuze/
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Potvrzení o zdanitelných příjmech

Příspěvekod witty » pát 01. dub 2016 14:09:13

Ženy nezoufejte. Na FÚ kam spadá nono sedí zřejmě nějaký ...pííp... - přece není v silách úřadu zjistit, zda manželka neměla jakékoli další příjmy, např. z jiných zaměstnání, brigád, investic, prodeje jablek ze zahrádky, nebo jiné příjmy, které nejdou nutně do přiznání.
Jestli jde o příjmy ze závislé činnosti, tak bych řekla, že příjem manželky je mzda za měsíce 1-12, ne vyplacené v 1-12.
Pevné nervy přeju. Zlatej náš finančák.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj


Zpět na Daně

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků