ELDP,elektronicky vráceno z ČSSZ, jak ve Vemě dále řešit?

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

ELDP,elektronicky vráceno z ČSSZ, jak ve Vemě dále řešit?

Příspěvekod evik65 » čtv 26. dub 2018 13:15:55

Zdravím a mám dotaz. Ve Vemě jsem si připravila a zkontrolovala ELDP k odeslání a odeslala. Elektronicky se mi to vrátilo z ČSSZ kvůli jedné chybě, prý to dál nebudou zpracovávat. Já bych teď ráda chybu opravila, ale nevím jak v aplikaci VEMA postupovat. Nevím jak v aplikaci ELDP ve Vemě vytvořit nový (správný) ELDP, nebo jak opravit ten špatný. Poradíte mi? Mám všechny ELDP už modře zbarvené, jako odeslané a přitom odeslané NEJSOU a nevím, jak s nimi pracovat, abych ten jeden mohla opravit a pak všechny znovu odeslat. Moc spěchá ! Děkuji.
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58

Re: ELDP,elektronicky vráceno z ČSSZ, jak ve Vemě dále řešit?

Příspěvekod witty » čtv 26. dub 2018 15:33:16

Mně se odeslané zobrazují zeleně... Modrozelená barva = ELDP na cestě.
V manuálu k ELD na str. 7 se píše, že v případě vrácení dávky z ČSSZ jsou bezchybné záznamy oranžové a chybné ELDP cihlově červené.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: ELDP,elektronicky vráceno z ČSSZ, jak ve Vemě dále řešit?

Příspěvekod refi » pát 27. dub 2018 10:20:06

rychlá rada ... v odeslaných u všech bleděmodrých (není u nich potvrzeno podání) vyškrtněte položku Platnost (to zatržítko) ..kromě toho jediného špatného. pak můžete odeslat alespoň ten zbytek, co je správně. a ten špatný vyplňte správně a odešlete např. přímo přes portál https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-eldp-2012

jinak je samozřejmě i jiná rada, ale tohle narychlo, nemám čas tu nyní vkládat návod ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: ELDP,elektronicky vráceno z ČSSZ, jak ve Vemě dále řešit?

Příspěvekod evik65 » pát 27. dub 2018 12:34:14

Děkuji za rady, včera jsem to odeslala přes portál ČSSZ načtením xml souborů, pracovnici, co byla špatně jsem udělala zvlášť - ručně a už je to ok.
evik65
 
Příspěvky: 37
Registrován: pát 13. led 2012 17:11:58


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků