Elektronická komunikace s ČSSZ

sociální, zdravotní, zákonné, evidenční listy

Elektronická komunikace s ČSSZ

Příspěvekod Milenazakladka » pát 01. lis 2013 11:54:07

Dobrý den,
od 1.1.2014 mě čeká elektronická komunikace s mojí OSSZ. Paní s OSSZ, která u mě shodou okolností byla v září na pravidelné kontrole, mě informovala, že to bude už od ledna opravdu povinné, že mě budou nápomocni a že bych si tuto el. komunikaci měla vyzkoušet ještě letos. Spojila jsem se s poskytovatelem programu, jak mám postupovat a vyřešilo se to tak, že pokud máme datovou schránku, lze tyto tiskopisy posílat datovou schránku. Tzn. doklad co mi vytvoří program, např. "Oznámení o nástupu do zaměstnání", si uložím a pak jej pošlu datovou schránkou na OSSZ. Ale teď si tak "přemýšlím" :lol: a došlo mi, že nevím, jak postupovat např. v případě nemoci. Přílohu k žádosti pošlu datovou schránkou, ale když nemoc pokračuje a na konci měsíce mi přinese pracovník "potvrzení o trvání dočasné PN ..." tak to pošlu jak? Naskenovat a poslat datovkou? To samé když nastupuje na mateřskou a dostane papír od doktora o nástupu na PPM? Pročítám stránky ČSSZ ale nějak jsem na moje problémy nikde nenarazila. Kde jsem udělala chybu? Díky za názor, vydržím vše. ;)
Milenazakladka
 
Příspěvky: 16
Registrován: pon 21. kvě 2012 9:18:02

Re: Elektronická komunikace s ČSSZ

Příspěvekod vero » pát 01. lis 2013 12:12:35

Pokud se nepletu, tak neschopenky zůstanou i nadále v listinné podobě. Lékaři je zatím nemusí posílat elektronicky. Ale ostatní dokumenty, které běžně posíláme na OSSZ budou od ledna jen v elektronické podobě (tzn. přihlášky, odhlášky, ELDP, přehled o platbě, příloha k žádosti o nemocenskou).
vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Elektronická komunikace s ČSSZ

Příspěvekod Hanka24 » pát 08. lis 2013 13:34:09

Dobrý den,
také jsme se rozhodli posílat za organizaci tiskopisy přes datovou schránku. Je k tomu asi potřeba ještě plná moc pro zastupování, když je datová schránka na paní ředitelku? V tom případě ani nepotřebuji kvalifikovaný certifikát? Děkuji za ujasnění
Hanka24
 
Příspěvky: 126
Registrován: úte 29. bře 2011 21:40:20

Re: Elektronická komunikace s ČSSZ

Příspěvekod vero » pát 07. lis 2014 15:39:46

vero
 
Příspěvky: 115
Registrován: stř 25. črc 2012 9:29:44

Re: Elektronická komunikace s ČSSZ

Příspěvekod refi » sob 08. lis 2014 9:51:01

jj, to se dalo čekat, vlna odporu, která se před rokem zvedla, by asi letos přišla zase. nicméně kdo už dnes elektronicky podává, určitě si nemůže vynachválit a brzdí ho už právě jen nemocenské lístky ap. a podle tohoto sdělení to vypadá, že ty lékaře k tomu nedokopou nikdy :-!

na druhou stranu má i při současném počtu elektronických podání čssz často výpadky a těžko říct, jestli z jejich strany by větší nápor zvládli ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3364
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Pojištění

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků