Platový tarif školnice

obsah, katalog prací

Platový tarif školnice

Příspěvekod Lenka.B » pát 23. říj 2015 11:01:07

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, ve které platové třídě máte zařazenou školnici. Jsme malá škola a paní školnice vlastně i uklízí. Máme ji zařazenou ve 2. platové třídě, stupeň 11, úvazek je 6 hodin denně. Potom ještě má smlouvu na kuchařku. Obědy dovážíme. Tam je zařazená ve 3. tř., stupeň 11, úvazek má 2 hod. 45 min. Paní má u nás ještě DPP na hlídání dětí o polední přestávce, to ale není každý den. Paní školnice se teď ohrazuje, že v práci stráví skoro 10 hodin denně (je to i s 30 min. přestávkou a s 30 min. hlídání dětí na DPP) za dost nízký plat. Ona si totiž někdy, když měla hotovo šla domů dříve. Pan ředitel jí to toleroval. Ale nelíbí se to jedné paní učitelce ve škole a ta na to poukazuje a trvá na dodržování pracovní doby. Školnice oponuje, že když má práci hotovou, proč tam bude sedět za tak nízký plat. Už ten konflikt s paní učitelkou došel tak daleko, že chce paní školnice odejít. Pan ředitel teď chce upravit pracovní smlouvu školnice na nižší úvazek, aby mohla chodit dříve. Zajímá mě váš názor, jak jsou u vás školnice ohodnoceny a jestli je paní u nás opravdu platově podhodnocená. Přikládám její pracovní náplň.
Lenka B.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Lenka.B
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 07. pro 2011 13:41:12

Re: Platový tarif školnice

Příspěvekod nono » pát 23. říj 2015 12:29:48

přemýšlím, jak co nejstručněji Vám odpovědět.....
1. měla by mít pracovní smlouvu dle pracovní náplně - na kuchařku, ale podle mne nevaří, jen vydává jídlo a myje nádobí
- na uklizečku
- na práce školnice
to jsou 3 pracovní smlouvy a tři různá zařazení dle katalogu práce
pozor na příplatek za dělenou směnu - pokud by mezi těmito smlouvami měla 2 hod a více přerušení - jste povinni jí vyplatit
přípl. za dělenou směnu
já bych to viděla na 2 pracovní smlouvy
- školnice a výdej svačin a jídla
- uklizečka
Paní je opravdu vytížená, ale její argument, že když má hotovo tak může jít domů....není správný. Je placena za hodiny (měsíčním platem)
a ne v úkole. To jí vysvětlete.
Jo ty kumulované funkce.... to je bonbonek |:-(|
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Platový tarif školnice

Příspěvekod Lenka.B » pát 23. říj 2015 13:07:23

Děkuji za odpověď,
pan ředitel chce paní školnici upravit pracovní smlouvu tak, aby jí snížil úvazek, vycházelo jí to na 8 hod. denně ( bez DPP). Chceme jí přeřadit do 3. třídy jako školnici. Dívala jsem se do katalogu prací a školník je zařazen 3. - 6. třída. Myslíte, že by to takto šlo, i když jako školnice i uklízí? Přerušení pracovní doby nemá.
Lenka B.
Lenka.B
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 07. pro 2011 13:41:12

Re: Platový tarif školnice

Příspěvekod witty » pát 23. říj 2015 13:31:01

Já myslím, že na 3. třídu by to bylo. Určitě najdete v katalogu prací popis, který by se dal použít. Zaměstnanec je zařazen do platové třídy podle nejnáročnější složky své pracovní náplně.
Paní učitelka má sice pravdu, že by nemělo platit "když mám hotovo, jdu domů", hlavně jestli se toho drží sama. Oni kantoři mají (obzvlášť na ZŠ) na sebe mají jiný metr než na ostatní. Někteří ani netuší, že jsou placeni za 40 hodin týdně a ne za 22.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Platový tarif školnice

Příspěvekod Lenka.B » pát 23. říj 2015 13:49:17

Také si myslím, že je lépe upravit smlouvu, aby neměla zbytečně více hodin, než musí a chodila domů tak, jak má. Ale paní školnice pracuje poctivě, má čisto a uklizeno a pan ředitel jí chce právě tou změnou třídy a možná i na osobním příplatku dorovnat, aby nešla s platem dolů (při snížení úvazku). Teď tedy nevím, jestli máme ty smlouvy dobře a jestli by neměla mít, jak jste psala, zvlášť tu uklízečku. Ale tam je zařazení ve 2. třídě. Žádná kontrola nám zatím smlouvy nenapadla.
Lenka B.
Lenka.B
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 07. pro 2011 13:41:12

Re: Platový tarif školnice

Příspěvekod witty » pát 23. říj 2015 14:27:07

Koukněte co má v náplni práce, aby tam byla i nějaká činnost spadající do třetí platové třídy, případně popis práce předělejte. Úklid prostor bude mít v náplni také, to je v pořádku. Do 3.třídy bude zařazena proto, že v rámci popisu práce vykonává činnosti spadající do 3.třídy (byť ostatní jsou 2.tř.).
Smlouvu na výdej stravy (kuchařka to asi není) bych nechala beze změn.
witty
 
Příspěvky: 1230
Registrován: pon 02. bře 2009 10:21:43
Bydliště: JČ kraj

Re: Platový tarif školnice

Příspěvekod Lenka.B » pát 23. říj 2015 17:20:37

Tak jsem se dívala a má v náplni práce, které spadají do 3. třídy. Děkuji za radu.
Lenka B.
Lenka.B
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 07. pro 2011 13:41:12


Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků