Kdo vám v kanceláři

obsah, katalog prací

Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod kudrnovi » úte 22. úno 2011 10:04:46

utírá prach, sami nebo uklizečka a v jaké míře pokud ano - odděláte jí věci na stole - kalendář, tužky, jiné potřeby na jednu hromadu, abyste ji to usnadnili, nebo to vše, pokud to dělá, nechávávat na ní? Já s tím mám problém. Zaprášený fax, psací stroj, počítač, prach mezi kabely, o tom ani nemluvně, tiskárna, když mi instalovali novou tiskárnu, handbou jsem se za ni propadla pod nánosy prachu...
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod eliska » úte 22. úno 2011 11:25:25

Jako kdybyste psala o naší kanceláři. Nánosy prachu, paní uklízečku to nezajímá. Občas vezmeme sami hadru a utíráme a utíráme a ... Maximálně jedenkrát týdně vysaje koberec a několikrát za týden vynese koš. Dokonce vyjímečně i vyčistí umývadlo. Jenže má ZTP, takže ji potřebuji do stavu.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod jajas » úte 22. úno 2011 11:48:47

Bude to asi všude podobné. U nás už to až tak neřešíme. Už si pár let uklízíme samy. Především pracovní stůl, utíráme si PC a prach na různých skříňkách. Jsme tady rády, že máme aspoň vytřenou kacelář (podlahu) a čisté WC. Koš si semtam taky samy vysypeme... Jsme velká škola s velkými prostory. A většina uklízeček jsou dámy v důchodu, takže věkově nad šedesát (a to někdy hodně). Za ty peníze těžko sháníme mladší. (I když mladší kolikrát neznamená výkonnější). Tohle je, alespoň na naší škole, "malá věc". Tohle nás tak "nebolí".
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod kudrnovi » úte 22. úno 2011 13:22:25

Holky, to nemyslíte vážně? Za chvili budete dělat i práci za uklízečku? Copak si může určovat, co má a nemá dělat. Má snad nějakou pracovní nápň. Já na svém úseku mám 40 letou uklizečku. Všechny (10) uklizečky mají stejnou pracovní nápln, kterou tvoří denní uklid, tydenní, měsíční.... chyba je, že ta moje uklízí kanceláře a v náplni má uklid tříd a kabinetu, prostě je to obecná pracovní náplň pro vsechny (mame 150 zamestnancu, takze si dokazete predstavit, co by bylo delat individualne dle useku pro kazdeho napln. Neberu, ze je tu 80 ucitelu = 1 napln).
U nás jsou uklizečky nejlepe placené... proč? Nemáme cvikačky a nikdo z vedení a zaměstanců tu není tak dlouho, aby kontroloval jejich odchody... takze maji tu být např. do 20 h, ale kolikrat v 18h tu uz nikdo neni... Kdyby ta práce za ní byla aspon videt, nereknu, ale takhle? Co umyté hrnky po návštěvách, to u vás dělá kdo?
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod jajas » úte 22. úno 2011 13:47:28

Nevím jak ostatní kolegyně v jiných školách, ale na naší škole jsme se takto rozhodly samy. Navíc nikdy neodcházím z práce tak, že bych měla uklízený stůl (to se mi nějak nedař). Stále mám tzv. po ruce spoustu papírů, přírůček atd. Takže když ráno příjdu jen pokračuju. Takže bych ani nechtěla, aby mi uklízečka na stole uklízela. Když příjdu do práce zapnu PC a než mi naběhne, tak se svlíknu, uvařím kafe a přejedu hadrou prázdné plochy stolu a skříňky. Nemám zase tak velkou kancelář, aby mi to trvalo nějak dlouho. Vytřeno má, koš vysypaný většinou taky. Víc než toto mi vadí, že si u nás nedělají svoji práci jiní zaměstnanci (např. někteří šéfové) a pokud to za ně musím dělat já, tak to mne tedy fakt naštve. Většinou totiž nad tím musím strávit mnohem více času na úkor svého a svých úkolů, které stejně musím udělat. Asi dva roky jsem pracoval u soukromníka, a tam jsme si s kolegyní dokonce vytírali i podlahu a myli okna a praly záclony. Takže teď jsem v pohodě. Stejně máme uklízeček málo a vypadá to, že nám penízky letos stačit nebudou pro všechny, takže se počítá i tím, že opět nějaká ubude. V tomto případě bude lepší, pokud odejde uklízečka než aby mi odešla kolegyně z ekonomiky, to už bych z kanclu nevytáhla paty, abych všechno zvládla.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod kudrnovi » úte 22. úno 2011 13:52:23

Já odchazím s čistým stolem nebo mám papíry na jedné hromadce, v šanonu. Spíš tu mám nekolik psacíh potřeb, byť ve stojanu, poznam. papiry, sesivacku, razitka, telefon, klavesnici :D krem na ruce, stojan na mobil, kapesniky a jine cucoviny... ktere by pro radny uklid prachu musela oddelat...
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod jajas » úte 22. úno 2011 14:17:34

Tak to Vás chválím, jste mnohem pořádnější než já. Já zase nemám na stole žádné věci jako krém, kapesníky atd. Pouze pracovní, ale je toho fakt požehnaně. A když si jednou za čas uspořádám různé papíry založím, tak je jako naschvál opět potřebuji a tak je opět vytahuju. Nejhorší situaci zažívám, když si tzv.udělám generální pořádek všech papírů a dokladů (např. teď za uplynulý rok). A pak nemohu spoustu věcí najít, protože jsem je např. měla tři měsíce v druhé hromádce vlevo a najednou to tam není a já si nejsem jista, kam přesně jsem to založila (tedy ve které skříňce ten pořadač mám). Ale brzy si to zase nacvičím a dělám si další nové hromádky dalších nových papírů. Takže jste skutečně dobrá. Budu muset jít do sebe.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod refi » úte 22. úno 2011 14:22:53

v každém zaměstnání jsme toto řešili, samy uklízečky kanceláře strašně nerady uklízejí, právě proto, že mají strach, že tam někomu něco přerovnají nebo nedají jak měl, taky mají své špatné zkušenosti. v současném místě jsem s tím taky trošku bojovala, ale na druhou stranu se naše uklízečka starala nadstandardně o květiny, takže jedno mínus se srovnalo jedním plus. mám to stejně jako jajas - neodcházím s čistým uklizeným stolem, to snad jedině v létě. nechci dávat každý den věci na hromadu a druhý den zase hromadu rozkládat tak, abych neztratila nit a mohla pokračovat, kde jsem den předtím přestala. takže s úklidem nebojuji, navíc nejsem jejich nadřízená a často je obdivuju, že za ten plat vůbec chodí do práce, obzvlášť teď od ledna, kdy se jim přidala práce propuštěné uklízečky a zároveň snížil plat. jsou to taky jenom lidi a když občas slyším, co všechno musí uklízet po našich studentech, tak to taky není žádný med. nechci je za každou cenu omlouvat, ale válku proti nim kvůli neutřenému stolu nepovedu, za to mi těch pár minut utření prachu ze stolu nestojí.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod KateřinaK » úte 22. úno 2011 14:24:02

Jen taková malá glosa k tématu pořádek na stole: U nás doma měl manžel svou kancelář a já jsem nemohla pochopit, jak v ní může mít pořá takový nepořádek, a neustále jsem ho honila, ať si ji uklidí. Když jsem začala s účtem doma, postupně i má kancelář nabyla podobného vzhledu a já už musím mlčet, protože je to horší, než u něj. Přesně jak píše jajas - stále se vracím k různým papírům, nahlížím do příruček, kdykoliv udělám pořádek, tak pak nic nenajdu.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod HJana » úte 22. úno 2011 14:36:56

Jsem hospodářka, účetní , vedu spisovku, archic, majetek, učebnice, asistentka, aj.....(i hromosvod, vrba :roll: ..) na celý úvazek v malé škole, sedím v ředitelně ( není žádný volný kabinet ), kde se převážně celou moji pracovní dobu střídají pedagogvé a někdy i vážně řeší důležité věci . Děsí mě myšlenka, že mě pan ředitel až obdržíme rozpočet pokrátí pracovní dobu, i tak nestíhám, nemohu se soudtředit. Původně zde byla pani ředitelka ale odešla do důchodu a nastoupil po ní náš učitel. Pani uklízečka je zároveň školnice a má 0,75. Kdo u Vás na školách určil , že se vezme uklízečkám a ne administrativě. Naše pani uklízečka je dost ostrá a tu já nepřekřičím ale přesto cítím že její pracovní doba má rezervy.
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod kudrnovi » úte 22. úno 2011 15:18:58

jajas píše:Tak to Vás chválím, jste mnohem pořádnější než já. Já zase nemám na stole žádné věci jako krém, kapesníky atd. Pouze pracovní, ale je toho fakt požehnaně. A když si jednou za čas uspořádám různé papíry založím, tak je jako naschvál opět potřebuji a tak je opět vytahuju. Nejhorší situaci zažívám, když si tzv.udělám generální pořádek všech papírů a dokladů (např. teď za uplynulý rok). A pak nemohu spoustu věcí najít, protože jsem je např. měla tři měsíce v druhé hromádce vlevo a najednou to tam není a já si nejsem jista, kam přesně jsem to založila (tedy ve které skříňce ten pořadač mám). Ale brzy si to zase nacvičím a dělám si další nové hromádky dalších nových papírů. Takže jste skutečně dobrá. Budu muset jít do sebe.



Krém je pracovní z důvodu neustálého mytí hrnků po návštěvách u ředitele, tka proto. Kapesníčky vypadají vzhledně, neboť jsou v papírové krabici a čouhá z ní jeden připraven na první pomoc :D
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod kudrnovi » úte 22. úno 2011 15:21:42

refi píše:v každém zaměstnání jsme toto řešili, samy uklízečky kanceláře strašně nerady uklízejí, právě proto, že mají strach, že tam někomu něco přerovnají nebo nedají jak měl, taky mají své špatné zkušenosti. v současném místě jsem s tím taky trošku bojovala, ale na druhou stranu se naše uklízečka starala nadstandardně o květiny, takže jedno mínus se srovnalo jedním plus. mám to stejně jako jajas - neodcházím s čistým uklizeným stolem, to snad jedině v létě. nechci dávat každý den věci na hromadu a druhý den zase hromadu rozkládat tak, abych neztratila nit a mohla pokračovat, kde jsem den předtím přestala. takže s úklidem nebojuji, navíc nejsem jejich nadřízená a často je obdivuju, že za ten plat vůbec chodí do práce, obzvlášť teď od ledna, kdy se jim přidala práce propuštěné uklízečky a zároveň snížil plat. jsou to taky jenom lidi a když občas slyším, co všechno musí uklízet po našich studentech, tak to taky není žádný med. nechci je za každou cenu omlouvat, ale válku proti nim kvůli neutřenému stolu nepovedu, za to mi těch pár minut utření prachu ze stolu nestojí.


Já krom jedné hromádky papírů tu nemám nic, co by mně mohla popřeházet. Takže pouze inventář, který jsem zmiňovala, že by musela nadzvedávat. Měla jsem za to, že uklizečka je od slova uklízet. Kdyby měla plno práce, budiž, ale jak už jsem psala, ona má "odpracováno" podstatně dříve než jí končí pracovní doba...A vzhledem k dosti rozdilnemu - 20 let - vekovemu rozdilu mezi nami, je mi blbe ji o toto pozadat a donaset jejimu nadrizenemu - chlapovi - nechci. Ale nynejsi situace se mi nelibi a ja to odmitam delat, od toho je uklizecka preci ne?
kudrnovi
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon 17. led 2011 9:02:05

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod jajas » úte 22. úno 2011 15:27:20

Já Vám rozumím. Jsme lidi a takové věci prostě potřebujeme denně. To je v pořádku. Co máte nebo nemáte na stole je na Vás. Také mám po ruce (tedy v šuplíku) kapesníky, dokonce i ibalgin a např.i kapky do nosu...Jen jsem chtěla říct, že přestože (nebo právě proto) že mám na stole pouze pracovní věci, docela bych byla nerada, kdyby mi, byť jen kolem nich, uklízečka stírala prach. Pracovní stůl je, jak bych tak řekla, můj rajón.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod jajas » úte 22. úno 2011 15:31:54

Vidím, že Vás situace s neuklízením Vší uklízečky velice trápí. Některé naše názory znáte, takže nezbývá, než že si situaci budete muset přece jen vyřešit sama. Buď s uklízečkou nebo sama se sebou, nebo do toho zapojit ostatní kolegy, kterým to také vadí. Myslíte, že by jste o tom nemohli společně promluvit? A zbytečně se nestresujte, myslím, že už sama naše práce nám dává dost zabrat, ne? :)
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Kdo vám v kanceláři

Příspěvekod jajas » úte 22. úno 2011 15:34:59

Teď mne ještě napadlo. V jaké funkci pracujete? Jako účetní nebo asistentka ředitele? A jste velká škola?
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Další

Zpět na Náplně práce

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků