Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

Příspěvekod Bobina » čtv 17. čer 2010 9:41:15

Dobrý den,
snažila jsem si něco načíst na těchto stránkách o úvazcích, ale moc z toho nejsem moudrá. Potřebuji poradit u zkráceného úvazku nové učitelky. Máme u nás přímou vyuč. povinnost 22 hodin, učitelka bude mít přímou 14 hod., tzn. když dopočtu přípravu, vychází mi týdně 25,45 hod. Bude pracovat 3 dny v týdnu. No a teď co s tím? |:-(|
úvazek vychází 0,636
Mám program Mzdy 2000 (Klatovy)
Volala jsem na kraj, a tam mi řekli, že takto přesně to musím zadat do programu. Tak jsem se ptala, jak bude pracovnice psát výkaz, to bude do výkazu uvádět, že odpracovala 25 hod a 27 minut? Prý ano. Takže mi chcete říct, že to takhle funguje na všech školách. Moje předchůdkyně, když mě zaškolovala, tak mi řikala, že se to zaokrouhluje matematicky, tzn. do 0,5 dolů a nad 0,5 nahoru. Do teď to bylo v pohodě, měla jsem samé plné úvazky, ale teď ..... Může mi nějaká zkušená mzdovka napsat, jak by to řešila ona, a vysvětlit to pro mě (pro méně chápající?). Budu moc vděčná. :bye:
Bobina
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:42:47

Re: Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

Příspěvekod Čelakovská » čtv 17. čer 2010 15:00:27

Ano, děláme to tak, jak píšete. Do úvazku zadáte 0,636, aby byl správně vypočtený tarifní plat. A do výkazu docházky bude zaměstnankyně uvádět hodiny a minuty. Protože nepřímou činnost může mít rozvrženou různě, tak to děláme tak, že např. pondělí až čtvrtek si napíše do docházky celé hodiny /přímou + nepřímou/ no a v pátek pak uvede hodiny přímé činnosti a zbývající hodiny a minuty nepřímé činnosti.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

Příspěvekod Čelakovská » čtv 17. čer 2010 15:01:09

Ano, děláme to tak, jak píšete. Do úvazku zadáte 0,636, aby byl správně vypočtený tarifní plat. A do výkazu docházky bude zaměstnankyně uvádět hodiny a minuty. Protože nepřímou činnost může mít rozvrženou různě, tak to děláme tak, že např. pondělí až čtvrtek si napíše do docházky celé hodiny /přímou + nepřímou/ no a v pátek pak uvede hodiny přímé činnosti a zbývající hodiny a minuty nepřímé činnosti.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

Příspěvekod Čelakovská » čtv 17. čer 2010 15:06:45

Přehlídla jsem, že bude pracovat tři dny v týdnu. Takto vypočtený úvazek je týdenní, tzn. že bude mít pracovní dobu rozvrženou na pět dní ? Ve třech dnech bude např. učit a ve zbývajících dvou dnech bude mít nepřímou činnost? Bude mít v pracovní smlouvě uvedeno, že pracuje tři dny v týdnu a ty dny tam bude mít vyjmenované? Nebo bude mít smluvu na celý týden?
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54

Re: Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

Příspěvekod Bobina » pon 21. čer 2010 13:38:53

Nastala změna, p. učitelka bude mít 17 hod přímé vyuč. povinnosti a učit bude 3 dny v týdnu. Tzn. úvazek 0,772 a hodin týdně bude 30,909088. Vychází mi z toho, že bude tři dny učit a na čtvrtý den bude mít přípravu - zadám režim po, út, st, čt.
A teď nevím, do smlouvy uvádíme i kolik hodin týdně pracuje, to tam napíši "týdně 30,90" ? :(
Učitelé si tu píší výkazy práce, kde uvádí např.:
práce na pracovišti práce mimo pracoviště celkem
Po 6 hod 2 hod 8 hod
út 5 hod 3 hod 8 hod
a tak dále.

Při zkráceném úvazku bude vykazovat jak? V minutách tu necelou hodinu? Tzn.
pondělí 6 hod přímé 2 hod příprava
úterý 5 hod přímé 3 hod příprava
středa 6 hod přímé 2 hod příprava
čtvrtek 6 hod 55 minut příprava? :(

Paní, co mě zaučovala, to vždy zaokrouhlovala na celé hodiny, pátrala jsem i v minulosti, jak to tam vykazovali, ale nikdy jsem výkaz práce na hodiny a minuty nenašla, vždy to byly celé hodiny,případně půl hodiny. Opravdu to tak musí být, jsem asi pomalejší! :bye:
Bobina
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:42:47

Re: Zkrácený úvazek - zaokrouhlování

Příspěvekod Čelakovská » pon 21. čer 2010 14:23:12

Ano, u nás by vykazovala tak, jak uvádíte - 6 hod. 55 minut. Do pracovní smlouvy bychom jí uvedli, že se pracovní doba sjednává na 30,91 hod./ týden a to ve dnech po,út,stř, čt.
Uvádíte úvazek 0,772 /vyšlo mi 0,7727, po zaokrouhlení bych dala 0,773/- to je ale úvazek týdenní. Pokud bude mít ve smlouvě uvedeny jen 4 dny, pak by se měl správně vypočítat úvazek denní - tzn. v programu MZDY 2000 do pracovního rozvrhu zadat 76 = po,út,stř,čt a vypočítat úvazek - návod viz. : v kolonce, kde se vyplňuje úvazek dáte nápovědu F1, příklady ve školství a tam je návod. Mě to vychází na úvazek 0,966 . Tento úvazek by se měl vyplnit na 2.kmenovou obrazovku, dole na 2.kmen.obrazovce pak uvidíte i hodiny/týden tj. 30,91, na třetí kmen.obrazovce bude správný tarifní plat./Tarifní plat by měl vyjít stejně jako když zadáte úv.0,773 a prac.rozvrh O, někdy se to liší o nějakou korunu, zřejmě, jak to počítač zaokouhlí./
Míň pracné a míň problémů je, když zadáte týdenní úvazek, ale to by pak ve smlouvě neměla mít uvedené ty 4 dny, mělo by to znamenat, že dělá 5 dní v týdnu. Pokud je ve smlouvě má uvedené, měl by být úvazek denní, pak to má ale vliv i na dovolenou a na nemoc.
Čelakovská
 
Příspěvky: 92
Registrován: pát 23. říj 2009 7:59:54


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků