Tarifní třída - dokončení studia VŠ

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Tarifní třída - dokončení studia VŠ

Příspěvekod Bobina » čtv 20. kvě 2010 14:53:11

Dobrý den,
objevila jsem Vaší poradnu, je super, jsem začínající mzdovka, tak se rady hodí. Nyní jednu radu potřebuji. Učitel ZŠ v květnu ukončí studium VŠ, jaká bude v květnu jeho tarifní třída. Nyní má třídu 11, může v květnu dostat třídu 12, pokud mi přinese potvrzení o vykonání státní závěrečné zkoušky s květnovým datumem. Diplom dostávají až někdy v červenci při promoci, ale domnívám se, že má nárok na vyšší třídu už dříve, než mi přinese diplom.
Slevu na dani na studenta (učiteli je 25 let) v květnu také ještě dostane, v červnu už ale ne, protože již nebude student. Mám pravdu? Předem děkuji. [:-}
Bobina
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:42:47

Re: Tarifní třída - dokončení studia VŠ

Příspěvekod refi » pát 21. kvě 2010 14:18:51

máme v platové směrnici, že v měsíci po dosažení kvalifikace (ukončení studia) náleží zvýšení třídy, případně specializační příplatek. takže pokud si to ošetříte směrnicí, bude to podle toho, jak vám to vyhovuje.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Tarifní třída - dokončení studia VŠ

Příspěvekod Bobina » pon 31. kvě 2010 8:03:11

Na školení na tento dotaz našemu zástupci dopověděli takto: pokud učitel samostatně kvalifikovaně vyučuje (bez vedení jiného pedagoga), náleží mu 12 třída, i když nemá dosud dokončené pedagogické vzdělání + odpočet praxe 2 roky?
Bobina
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 20. kvě 2010 14:42:47

Re: Tarifní třída - dokončení studia VŠ

Příspěvekod onda » úte 22. čer 2010 11:38:38

Já mám zafixované zase to, že při zařazování do tříd nezáleží na vzdělání, ale na práci, kterou vykonává a odvádí. Podle toho zařazuju. Trest za nedostačující vzdělání je odpočet let při zařazení do stupně. Pokud zaměstnanec dokončí studium, bylo nám kontrolou z KÚ řečeno, že povinnost přepočítat zařazení do stupňů je v tom měsíci, ve kterém dosáhl. Není to důvod měnit třídu. Taky jsem dělala následující měsíc po. A navíc oni většinou než dovalí diplom, to taky nějaký ten měsíc trvá, že?
onda
 
Příspěvky: 44
Registrován: úte 10. bře 2009 11:10:03


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků