Nepeněžní plnění

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Nepeněžní plnění

Příspěvekod Alik » úte 26. bře 2019 13:34:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, pokud zahrnujete do výplaty např. příspěvek na dovolenou,
zadáte po uhrazení fa (např únor) nebo až po uskutečnění dovolené (srpen).
Děkuji za odpovědi
Alik
 
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09. čer 2016 10:06:07

Re: Nepeněžní plnění

Příspěvekod refi » úte 26. bře 2019 20:16:21

ve výsledku je to sice jedno, pokud je to ve stejném kalendářním roce, ale mělo by se to zadat do mezd ve chvíli, kdy byl příspěvek poskytnut a ne, kdy byl čerpán. hlavně to vyloučí případy, kdy by zaměstnanec např. pracovní poměr dříve ukončil, než bude čerpat.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nepeněžní plnění

Příspěvekod JitkaMan » pát 29. bře 2019 9:18:46

Já to budu dávat ve chvíli, kdy budu o tom účtovat fakturu.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: Nepeněžní plnění

Příspěvekod skolka » stř 03. dub 2019 8:32:33

Zadávat tato plnění ve mzdách je tedy povinnost?
Já mzdy nedělám, říkala jsem to externí mzdové účetní a ta říká, že to u nikoho nedělá. Jen kdyby to měly být srážky ze mzdy. U nás rekreaci doplácí bud hotově nebo pošlou na účet fksp a za obědy posílají peníze na účet kuchyně. Takže to zatím nevedeme.
M.
skolka
 
Příspěvky: 253
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: Nepeněžní plnění

Příspěvekod JitkaMan » stř 03. dub 2019 8:52:35

Tady je k tomu nějaký článek:
https://www.podnikatel.cz/clanky/na-mzd ... svobozene/

Já tam od letoška uvádím veškeré příjmy z FKSP, které lze přiřadit jednotlivému zaměstnanci.
Dávám tam stravné, vitamínové prostředky, vstupenky na kulturu, rekreaci.
Pronájmy salonku na kulturní události nedělím a nedávám.
JitkaMan
 
Příspěvky: 179
Registrován: úte 01. pro 2015 14:48:35

Re: Nepeněžní plnění

Příspěvekod katy » stř 10. dub 2019 15:20:14

Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit, jak zadat jednotlivá nepeněžní plnění z FKSP ve Vemě?
V F 50 druh:
rekreace - 128?
divadlo, kino, sport, vzdělávací kurzy - 152????
vitamíny ???
tábory pro děti ???

Děkuji ;)
katy
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 13. čer 2013 13:23:24

Re: Nepeněžní plnění

Příspěvekod refi » stř 10. dub 2019 21:21:02

už jsem tady odpovídala:

není možné mít ve vemě kód na každou věc, kterou zaměstnanci poskytujete, ale máte na výběr dostatek standardních kódů, které můžete využít. jen je zapotřebí si uvědomit, zda je to peněžní či nepeněžní plnění, zda má podléhat dani nebo ne (tím pádem ani odvodům) a případně od jaké částky a pak můžete jeden kód využít třeba pro 5 různých benefitů. k odlišení může posloužit položka pro poznámku ve formuláři F50.
čím více kódů nad standard si vytvoříte, tím větší péči pak musíte při změně legislativy věnovat těm svým nově vytvořeným, protože ty se vám novou verzí již aktualizovat nebudou. kdo je v tomto zručný, nebude mít problém, ale z mé praxe vím, že většina z vás se spoléhá na verze, novinkám moc času nevěnujete a proto může uniknout nějaká zásadní informace. píšu to na rovinu proto, že jsem byla také uživatel a přesně takto jsem fungovala, práce bylo tolik, že jsem byla ráda, že jsem nezapomněla nahrát verzi a novinky si něěěkdy přečtu a budu ráda, když budu aspoň polovině těch informací vůbec rozumět :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3363
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron