Zápočet praxe

základní plat, nárokové a nenárokové složky, doba platnosti, změny, zápočty praxí

Zápočet praxe

Příspěvekod ruzasport » stř 07. říj 2015 21:50:52

Dobrý den všem,
rád bych se zde poradil na téma zápočtu praxe. Při nástupu do školství v roce 2005 mi ředitel školy započítal praxi z předchozího zaměstnání zhruba z 2/3 odpracované doby protože přímo nesouvisela se školstvím (Policie ČR). Po výměně ředitelů a slučováním škol nám neustále někdo zkoumá pracovní smlouvy a hlavně platové výměry, kde hlavní kámen úrazu je započtená praxe. Příklad : k 31.10.2013 mi bylo započteno 19 let a 28 dní, k 1.11.2014 mi započetli už jen 18 let a 123 dní. Vždy jsme to podepsali, aby "byl klid"! Nyní jsem se dozvěděl, že v dalším platovém výměru, který ještě písemně nemám mi bude započteno zase méně a spadnu tím o stupeň v platové tabulce, což už bude znatelný rozdíl na výpaltě. Je možné, aby vedení takto neustále předělávalo zápočet pracovní doby? Zákon říká, že je v kompetenci ředitele započíst od 0 do 2/3 předchozí doby, ale to neustále předělávání mi přijde divné?
Můžete prosím někdo poradit jak se bránit a jestli to vůbec jde?
Děkuji, Miloš.
ruzasport
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 07. říj 2015 21:37:44

Zpět na Platové výměry, zápočty praxe

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků